Eli etsin itselle ylläpitoponia(shettis) Ouluun (ei vielä ihan varmaa mutta jos löytyy hyvä niin kyllä).
Painoni on 35 kg,pituus 143 cm! ja olen 11 vuotias,en ottaisi yksin ja olisi kokeneempia myös auttamassa.
Ratsastanut epäsäännöllisesti 1-3 vuotta ja säännöllisesti kohta vuoden.
Osaa käynnin,ravin,laukan ym ja on hypännyt 30 cm ristikkoa.
Hoitanut paljon shettiksiä ja ratsastanut niillä.
Jos sinulla on antaa ylläpitoon shettis ,ilmoita tänne.
Säkä mielellään n.
Ylläpitoponia etsinnässä Ouluun ! (:
ylläpitoshetu ♥
2
68
Vastaukset
- ylläpitoshetu ♥
Ja tulisi tarhaan(ei pieni,eikä iso,sopiva).Tarhassa suoja tietenkin.Ja myös paikka jossa voi syöttää poneille/hevosille vihreää ruohoa!
- ylläpitoshetu ♥
Säkä mielellään siis mahdollisimman korkea mutta saa olla pienikin,ja ei oo pakko ratsastaa joka päivä mutta kuitenkin vaikka 3 kertaa viikossa tai jtn ja saisi hypätä jotain pientä estettä ehkäpä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1473252- 2232995
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791966Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va781592Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391437- 481148
- 991041
- 1191014
- 58978
- 12913