Kanerva, tee palvelus Suomen yleisurheilulle ja eroa

Vai että Olynmpiakomitean johtoon ollaan pyrkimässä.

Muissa maissa tälläisen surkean menestyksen jälkeen johto pyytää eroa
ilman eri pyyntöä. Tee palvelus Suomen yleisurheilulle ja eroa.
4208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kun luuseripuolueen tolvanat hakeutuvat poliittisiin suojatyövirkoihin.

Kanervan peli on pelattu mutta kommunistikokoomuksen paskasakki ja turunpummit eivät tunne sanaa moraali saati tulosvastuu kun ne osuvat omalle kohdalle.

Äänestä
  • Kokoomus on yksilöpuolue. Niin on myös yleisurheilu yksilölaji. Kanerva on oikein sopiva henkilö olympiakomitean johtoon.

    Äänestä

Tottakai on... eikä Kokoomus kysy kaiken maailman kommarisivareilta yhtään mitään.

Äänestä

Tanja, UrheiluMinisteri,

Tee palvelus Suomen kansalle ja eroa, ei kisavaatteiden esittely iltapäivälehdessä ilman ainutta asiallista kommenttia kisoista, doping-skandaaleista, Suomen urheilutason tilasta tms:sta tee Sinusta vielä edustuskelpoista ministeriä.

Urheilevia missejä löytyy kauniimpiakin, jos sellaiset ovat valintakriteerit urheiluministeriksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yleisurheilijan huoltaja kirjoitti:

Vai että Olynmpiakomitean johtoon ollaan pyrkimässä.

Muissa maissa tälläisen surkean menestyksen jälkeen johto pyytää eroa
ilman eri pyyntöä. Tee palvelus Suomen yleisurheilulle ja eroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu