"finnejä" pakarois ja reisis..

moi. ni oon 15wee muija ja mulla on sellane ongelma et mul on pakarois ja yläreisis sellasii niinku finnei.. mut niis on vaa harvoin se valkonen osa.. siis niit ei oikee voi puristaa.. ni et mitä ne on ja miten ne sais pois..?? neuvoja..??
7663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mutta mulla on sama ongelma. :( Pakaroissa semmosia näppyjä, eikä ne oikein mitään finnejäkään oo. Punasia ja rumia. Että apua tosiaan kaivattais.

Äänestä
  • ..on kohtalotovereita..!! :D no ei nyt kai.. :D

    Äänestä

  • mullakin on niitä...onhan ne tietty ärsyttävii,mut minkäs voi..ei kai niit oikee mitenkää saa pois...=/

    Äänestä

  • tytti15* kirjoitti:

    mullakin on niitä...onhan ne tietty ärsyttävii,mut minkäs voi..ei kai niit oikee mitenkää saa pois...=/

    suurinosa niistä näppylöistä voi olla ihohuokosia..mulla on sama juttu.. ei ne kyllä finneiltä vaikuta..ja jos ei muutenkaan oo "finnimäistä-tyypiä" niin tuskinpa niitä nyt noin vain ois reisissäkään... ja niitä on mulla ainaki ollu jo melko kauan..eli uskonpa että ne on jotain ihohuokosia tms..:)

    Äänestä

olla ontelosyyliä, ne lähtee kun rasvaa ne joka ilta novalanilla (saa apteekista, normaalia perusvoidetta)rasvaa täytyy laittaa näppyjen päälle reilusti niin ne "tukehtuu". puristaa ei kannata, ne vaan leviää.

Äänestä

En tuolla kuvauksella kutsuisi niitä finneiksi. Onko sinulla muuten kuiva iho? Ovatko ne enemmän ihottuman näköisiä kuin tulehtuneita näppyjä?

Jos näin, rasvaa hyvin. Toisella puoliskolla näitä reisissä, säärissä ja selässä, ja johtuvat kuivasta ihosta.

Äänestä

Kuulkaahan leidit, olen poka eli poika ja mulla on naamassa finnejä! Miltä teistä tuntuisi sellainen?!?
Ei ole kivaa kun tuntuu, etttei tytöt pidä sellaisista ojista joilla on finnejä ku ne luulee et se on joku syöpä mukamas! Olen niin yksinäinen, voih!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wendy kirjoitti:

moi. ni oon 15wee muija ja mulla on sellane ongelma et mul on pakarois ja yläreisis sellasii niinku finnei.. mut niis on vaa harvoin se valkonen osa.. siis niit ei oikee voi puristaa.. ni et mitä ne on ja miten ne sais pois..?? neuvoja..??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu