Ääripäät

sekä pakkoruotsittajat että vastustajat saatava rauhoittumaan.
Nyt on sellainen tilanne että eräs pakko ja virkamiesruotsin vastustaja on niin turhautunut kun ei pääse ruotsin kielestä eroon että menee äärimmäisyyksiin.
Mutta kyllä siellä ruotsin kielen puolustajissa on pelottavia henkilöitä ja perussuomalaiset ovat saaneet uhkauksia.

On tutkittava asiat ja vihanlietsojat kuriin molemmilta puolilta.
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei mistään lakisääteisestä asiasta pääse eroon muita uhkailemalla. Lakeja on muutettava eduskunnan kautta, jos siihen löytyy kykyjä. Jos siihen ei pysty, on elettävä voimassa olevien lakien mukaan.

Äänestä

Toivottavasti Heikki Talalla on tallella kaikki se vihakirjoittelu häntä kohtaan.
Julkaisisko valtamedia Talaan kohdistuneet uhkaukset?

Kaikki nuo ja perussuomalaisiin kohdistetut vihakirjouitukset pitäisi laittaa yhteen julkaistavaksi Iltalehtiin joita enemmistö lukee.

Äänestä

Tätä se Ruotsin kolonialismin jäänne Suomessa tuottaa, että pieni kielipuolue on aina hallituksessa sortamassa enemmistöä.

Koivisto Ahtisaari, Halonen, Lipponen ja Katainen osasyyllisiä tähän mielettetömyyteen.

Vanhaselle kunnia siitä että poisti pakkoruotsin ylioppilaskirjoituksista, mutta siitä hyvästä mies ajettiin ulos.

Äänestä

Tilanne rauhoittuu heti, kun ruotsin opetus ja ruotsalaisten etuoikeudet lopetetaan ja ruotsalaiset vihapuhujat vedetään oikeuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilkeys lopetettava kirjoitti:

sekä pakkoruotsittajat että vastustajat saatava rauhoittumaan.
Nyt on sellainen tilanne että eräs pakko ja virkamiesruotsin vastustaja on niin turhautunut kun ei pääse ruotsin kielestä eroon että menee äärimmäisyyksiin.
Mutta kyllä siellä ruotsin kielen puolustajissa on pelottavia henkilöitä ja perussuomalaiset ovat saaneet uhkauksia.

On tutkittava asiat ja vihanlietsojat kuriin molemmilta puolilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu