Tässä Bettinan haastattelu, KUULKAAHAN!

Toimittaja-juontaja Bettina S. sai yllättävän sähköpostin maanantaisen tv-ohjelmansa jälkeen. Meilissä uhataan tappaa sekä juontaja, että hänen perheensä.

Sain tänään tappouhkauksen meilitse. Tai en vain minä vaan koko perheeni. Veri kuulemma lentää Ruotsiin asti kun tapetaan. H-vetin juntit...Bettina kirjoitti Twitterissä myöhään maanantai-iltana.

Radio Novan Enbuske & Linnanahde Crew tavoitti langan päähän Bettinan, joka kertoi tarkemmin, mitä uhkauksessa luki.

Kuuntele Bettinan haastattelu:


http://radionova.fi/ajankohtaista/uutiset/Suosikkijuontajan-perhe-uhataan-tappaa---Veri-lentaa-Ruotsiin-asti--28626.html
9193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

  • Valkotakkiset apuun kirjoitti:

    Kuuleeko hän taas jo ääniä?

    Kohdasta 1.45 Masennus ja psykiatrinen hoito / mielenterveysongelmat

    http://www.youtube.com/watch?v=WMUoviB7Bqo

    Tuolla Päivillä on ihan hullunkiilto suorastaan silmissä. Ei todellakaan ole ilmeisesti saanut lanttulääkäriltä tarvitsemaansa apua. Liekö sitten syynä kielimuuri tai vmäisyys.

    Äänestä

Molemmathan ovat tietysti tehneet vainoistaan rikosilmoituksen ja uhkaajien nimet ovat poliisin tutkimusten jälkeen jo pian tiedossamme. Jos rikosilmoitusta ei ole tehty, niin koko asiahan vaikuttaa vain todella mauttomalta mainostempulta, jolla kylvetään vihapuheita ympäristöön, syylistetään syyttömiä ja ajetaan vahvasti omaa etua. Se vaikutelma asiasta väkisinkin tulee, jos rikosilmoitusta ei ole tehty. Toivottavasti olen väärässä näine vaikutelmineni.

Äänestä

Kun vapaudesta taistellaan niin joskus voi veri lentää.
Jos oikeutta ei saa ilman väkivaltaa niin keinot on vähissä.

Äänestä

Tänään Hesari uutisoi "Suomenruotsalaiset joutuivat uhkailun kohteeksi" - ja mitäpä uutisessa kerrotaankaan?
"Useat suomenruotsalaiset toimittajat ja poliitikot ovat joutuneet viime päivinä muhkailun kohteeksi. Esimerkiksi Yleisradion toimittaja Bettina Sågbom ja Helsingin Sanomien toimituspäällikkö Paula Salovaara ovat saaneet viestejä, joissa heidät tai heidän perheensä on uhattu tappaa."
Siis useat? Sågbom varmaan on suomenruotsalainen, mutta entä Paula Salovaara?

"Toimittaja Päivi Storgård järjestää uhkailujen takia mielenosoituksen tänään keskiviikkona Helsingissä." Kaikkihan tietävät, että Suhosen Päivi oli hetken naimisissa suomenruotsalaisen kanssa, mutta miten sujuu suomenruotsalaisuus Päiviltä? No, suomenruotsalaisuushan on vain ilmoitusasia maistraattiin. Tosin aitosuomenruotsalainen munsalalaisnainen vaati geenitestejä suomenruotsalaisuuden todisteeksi. ;-)

Hesarin uutsointi alkaa olla yhä ala-arvoisempaa!

Äänestä
  • .

    Sähköpostiviestejä on ainakin helppo väärentää

    .

    Äänestä

ärsyttää bettinan äänikin

Äänestä
  • Yhtä ruma mitä Thors. Kovasilmäinen hevosnaama.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vai SLn aktivisteja? kirjoitti:

Toimittaja-juontaja Bettina S. sai yllättävän sähköpostin maanantaisen tv-ohjelmansa jälkeen. Meilissä uhataan tappaa sekä juontaja, että hänen perheensä.

Sain tänään tappouhkauksen meilitse. Tai en vain minä vaan koko perheeni. Veri kuulemma lentää Ruotsiin asti kun tapetaan. H-vetin juntit...Bettina kirjoitti Twitterissä myöhään maanantai-iltana.

Radio Novan Enbuske & Linnanahde Crew tavoitti langan päähän Bettinan, joka kertoi tarkemmin, mitä uhkauksessa luki.

Kuuntele Bettinan haastattelu:


http://radionova.fi/ajankohtaista/uutiset/Suosikkijuontajan-perhe-uhataan-tappaa---Veri-lentaa-Ruotsiin-asti--28626.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu