Alkion lääketieteeseen suuntaavat opinnot

pölypallero

Moikka! Onko kellään kokemusta kyseisestä linjasta tai onko kukaan täällä hakenut linjalle?

1

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tykkäsin!

      Hei! Vähän myöhässä vastailen, ehkäpä kuitenkin joku saa tästä viestistä jotain hyötyä?
      Olin linjalla viime vuonna, ja suosittelen sitä ehdottomasti! En osannut fysiikasta enkä kemiasta mitään vielä viime syyskuussa, mutta loistavien opettajien ansiosta pääsykokeessa oli molemmat hallussa :) En voi kehua opettajia tarpeeksi, he todellakin osaavat hommansa!
      Lisäksi meillä ainakin (kuulemma myös aiempina vuosina) oli todella hyvä ryhmähenki, laskettiin yhdessä ja vietettiin muutenkin aikaa. Lisäksi Alkio oli muuten paikkana tosi kiva, ruoka oli hyvää ja lääkikseen hakijoille varsinkin on hyvä, että Alkio on syrjässä (keskellä korpea), koska eihän siellä ole muuta tekemistä kuin lukeminen ;) no ei vaan, Jyväskylään ajaa 20min autolla.
      Jos haluat koko vuoden linjalle, niin hae saman tien, se täyttyy todella nopeasti!
      Jos haluat tietää jostain muusta, niin laita kysymykset sähköpostiini:
      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      334
      12681
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      57
      3666
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3254
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      133
      3048
    5. 103
      2998
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      51
      2848
    7. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      77
      2769
    8. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2654
    9. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      278
      2542
    10. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      42
      2378
    Aihe