Moikka! Onko kellään kokemusta kyseisestä linjasta tai onko kukaan täällä hakenut linjalle?
Alkion lääketieteeseen suuntaavat opinnot
1
298
Vastaukset
- tykkäsin!
Hei! Vähän myöhässä vastailen, ehkäpä kuitenkin joku saa tästä viestistä jotain hyötyä?
Olin linjalla viime vuonna, ja suosittelen sitä ehdottomasti! En osannut fysiikasta enkä kemiasta mitään vielä viime syyskuussa, mutta loistavien opettajien ansiosta pääsykokeessa oli molemmat hallussa :) En voi kehua opettajia tarpeeksi, he todellakin osaavat hommansa!
Lisäksi meillä ainakin (kuulemma myös aiempina vuosina) oli todella hyvä ryhmähenki, laskettiin yhdessä ja vietettiin muutenkin aikaa. Lisäksi Alkio oli muuten paikkana tosi kiva, ruoka oli hyvää ja lääkikseen hakijoille varsinkin on hyvä, että Alkio on syrjässä (keskellä korpea), koska eihän siellä ole muuta tekemistä kuin lukeminen ;) no ei vaan, Jyväskylään ajaa 20min autolla.
Jos haluat koko vuoden linjalle, niin hae saman tien, se täyttyy todella nopeasti!
Jos haluat tietää jostain muusta, niin laita kysymykset sähköpostiini:
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911274Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221118- 70840
- 48834
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53770Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50715- 33682
- 60679
- 52647
- 50645