Ujous estää tutustumisen naisiin

Ujomies21

Eli tuo on ongelma ja se pysyy. Eniten huolettaa etten tule ikinä löytämään elämänkumppania...Ikää on jo 21v enkä ole edes koskaan seurustellut, en pitänyt tyttöä kädestä kiinni tai suudellut tai halannut. Alkoholia en voi käyttää lääkityksen takia, kännissäkään en koskaan ole pystynyt lähestymään tyttöjä vaikka kuinka paljon olisin juonut. Estot ovat liian suuret. Ei sille vaan voi mitään, peli on jo menetetty.

3

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ujomies20

      " Estot ovat liian suuret. Ei sille vaan voi mitään, peli on jo menetetty".

      Perskeles jätkä nyt sun pitää muuttaa asennettas! "Peli on jo menetetty"... EIKÄ OLE!!! Jmankauta itsesääli on se suurin estos mun mielestä!

      Minäkin olen ujo mies, mutta minä en todellakaan suostu ajattelemaan, että peli olisi osaltani menetetty! Vaikka olenkin erittäin ujo, niin olen silti pystynyt ajoittain tekemään naisten suhteen aloitteita. Ikinä mua ei ole täysin tyrmätty, vaikka ujo olenkin... naiset jopa tykkää siitä, kun ujot miehet uskaltaa lähestyä niitä. Ihan oikeasti. En ole ikinä kumminkaan kenenkään kanssa seurustellut.

      Itse asiassa kerran olen uskaltautunut keikalle yksin ja sillonkin mun tarvi seisoskella puoli tuntia paikallani ja eräs tyttö tuli mulle juttelemaan... pidemmittä puheitta tyttö kehui minut maasta taivaisiin, että kuinka ihana minä olen. Halailua, kädestä kiinni pitämistä yms. Tämä tyttö oli aivan kusessa minuun useamman kuukauden ajan ja olisi halunnut jatkuvasti tapailla. Ongelma oli vain se, että tunne ei ollut molemminpuoleinen.

      Ymmärrän kumminkin sen, että ujona on aivan älyttömän vaikea lähestyä ylipäätään ketään, mutta sun täytyy vain ryhdistäytyä. Tsemppiä sulle! :)

    • Ujomies21

      Kiitos kannustuksesta! Toivotaan että tilanne muuttuu ajan kanssa paremmaksi.

    • ...

      Sama juttu paitsi että olen jo 24-vuotias mies enkä uskalla lähestyä naisia ollenkaan enkä ole tehnyt ainuttakaan aloitetta elämäni aikana. Minulla pelko on niin paha ettei siinä auta mitkään asenteen muutokset. Kynnys naisten lähestymiseen on iän myötä vain kasvanut kun ei se onnistunut minulta nuorempanakaan. Olen aivan varma että jään yksin koko loppuelämäkseni ja se siitä sitten. Pakko kai vaan opetella hyväksymään kohtalonsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      47
      1012
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      902
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      837
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      88
      802
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      790
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      699
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      48
      696
    Aihe