Mitäs sitten, kun polliisi ei löydä uhkausemailia?

Eli kun polliisi toteaa, että ao. henkilöt ovat valehdelleet.
656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Noita maileja lähtee päivittäin niin paljon että eiköhän sieltä jokin uhkausmaili löydy jokaisen poliitikon ja toimittajan sähköpostista.

Mutta eiköhän se ole selvää etteivät kyseiset henkilöt edes itse nähneet tätä uhkailua mitenkään vaarallisena juttuna.

Äänestä
  • Koska svekkulihan ei koskaan valehtele saadakseen huomiota ja mielihyvää.

    Äänestä

Siinä tapauksessa tulee ehdottomasti laittaa svekkulit vastuuseen valehtelusta. Toista Sundqvist tapausta ei saa toistua.

Äänestä

Meidän tulee suhtautua rauhallisen välinpitämättömästi näihin ruotsinkielisten juttuihin. He hoitavat omat asiansa, eikä meidän tarvitse niistä kiinnostua.Poliisi sitten joskus kertoo, miten asiassa on edetty.

Äänestä
  • Päinvastoin, hilut kinttuihin!

    Äänestä

Toki RKP pyytää anteeksi kaikkien ruotsinkielisten puolesta tätä aiheetonta vihakirjoittelua ja viattomien ihmisten syyllistämistä. Pakkoruotsin poistoaikaa tietenkin lyhennetään ikään kuin sovinnon eleenä ja Rautalapio istuu Ankka Daamin kanssa jalkapuussa Helsingin kirkon edustalla ihmisten syljeksittävänä kolmena sunnuntaina peräkkäin, potkasta ei saa, koska jonkinlainen inhimillisyys täytyy kuitenkin säilyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suti A kirjoitti:

Eli kun polliisi toteaa, että ao. henkilöt ovat valehdelleet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu