Mahdotontako?

suomalainen

Kyllä.Se on todistettu.On täysin mahdotonta tehdä rahaa pitkällä juoksulla.
Niinkuin tällä palstalla aiemmin kirjoitin...(tekstiin ei yllättäen otettu mitään kantaa)Kaverini rahoitti Jormaksen lohileipiä kokonaiset kolme vuotta ja hiukan yli.Kaveri soitti intensiivisesti koko tämän ajan Jormaksen vihjepalveluun ja näin rahoitti Jortikan elämää,jotta Jormas saisi ostaa sämpylänsä päälle makkaraa.Tämän yksinkertaisemmin asiaa ei enää voi ilmaista.Pitkä juoksu on yksinkertaisesti TÄYSI FLOPPI.Vailla minkäänlaista totuuden perää.Surutta suositeltiin pelaamaan välillä suosikkeja joiden kerroin oli 1,2/1,3 ja näiden kautta rahat taskuun.Tämähän ei pitänyt olla pitkään juoksuun kuuluvaa?Kuinkas olikaan?Pelit meni muutamia euron voittoja lukuunottamatta täysin poskelleen.
Kolme vuotta ja rapiat ei ilmeisesti ollut riittävän pitkä juoksu aika.Paska puhetta koko pitkä juoksu.Luottokorttien lisäksi lompakosta löytyi ainoastaan puhelinlaskut,joista rahat valuivat Jormaksen tilille.On totisesti hienoa,että meillä on super-jortikka joka pitää palvelua rahoittaakseen oman elämänsä.Välillä käy julkisuudessa päästelemässä sanoja pitkä juoksu,aina voittaa,välillä enemmänkin,jos ei tosi paljon jne.Puhetta näillä riittää,ei mitään muuta.Juttu on todistettu täydeksi huijarimeiningiksi.Adios.Soitellaan.

7

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kurikan Ahma

      .."tekstiin ei yllättäen otettu mitään kantaa"..

      Ehkä syynä kannanottojen puuttumiseen:

      Viestillä EI MITÄÄN TEKEMISTÄ voitollisen vedonlyönnin kanssa. Pikemmin vaikuttaa kuluttajavalituslautakunta asialta?

      Tai, osoittaa Aku Ankassa esiintyvän Teppo Muriston sanat: "Toisia ei kylvetä tai kynnetä, kasvavat ihan itse" todeksi.

      Jopa 1x2 -peleissäkin oman järjen käyttö suotavaa. Suosittelen kaverillesi saldorajan hankkimista.

      • seppo

        Aikaisemmin kirjoittelit täällä että PITKÄ JUOKSU on ainoa tapa jäädä vedonlyönnissä voitolla.Ainoa tapa pelata voitollisesti on PITKÄ JUOKSU.
        Nyt kirjoitat (kun täällä on useammassa kirjoituksessa todistettu sinunkaltaiset ihmiset täysin huijareiksi)että tällä kirjoituksella ei OLEKAAN MITÄÄN TEKEMISTÄ VOITOLLISEN VEDONLYÖNNIN KANSSA.

        Nyt menee jo liian pitkällä.Oletko aivan oikeasti hullu?

        PITKÄ JUOKSU ON TODISTETTU TÄYSIN HUUHAAKSI!!!

        Nyt sinä vedät ässän hihasta ja esittelet uuden paremma tavan pelata vai?

        Laita kuvasi nettiin,niin nauretaan yhdessä sinulle.Sinä olet koomikko.Aivan huippua.Sinä olet oikeasti hauska ihminen.Hauska.

        Kaikki jotka lukevat nämä tekstit täällä tästä pitkästä juoksusta ja vedonlyönnistä niin luuletko että ihmiset uskovat pätkääkään näihin sinun tarinoihin?Sinä aiheutat ihmisille hyvää mieltä.Sinä olet elävä vitsi.Laita kuvasi nettiin,minä haluan nähdä kuka SPEDE sinä olet.Ei millään pahalla mutta vielä kerran sinä olet HAUSKA.


      • käyttäjä

        On sinulla tosiaan otsaa.Osaatko edes hävetä?
        Olet oikeasti täysin solmussa kirjoituksiesi kanssa.Minä juoksisin sinun asemassasi todella kovaa.


      • käyttäjä

        Minä myös haluaisin nähdä kuvasi.


      • 2polven sopupeluri

        Tämä henkilö on ilmiselvästi täysin kuutamolla.Olen seurannut näitä viestiketjuja missä tämä tyyppi on vastaanottavana osapuolena,enkä ihmettele yhtään miksi.Aivan kuutamolle ja pussiin itsensä puhunut.Eiköhän tämä pitkän juoksun taktiikka ole jo kuollut ja kuopattu syvään maahan.Tyypin housuissa muuttaisin todella kauas.Kuka näitä jää kaipaamaan?En minä ainakaan.


      • perttin murttus

        Aika veijari.Suu vaahdossa kerroit pitkän juoksun hienouden ja nyt täydellinen takin käännös.Juoksisitko nyrkkiini pitkässä juoksussa?


      • bussikuski

        Minne huijarit voisi taluttaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      34
      11301
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      62
      9162
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5455
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3754
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3690
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3599
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3348
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      61
      2713
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      72
      2430
    10. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      15
      2249
    Aihe