Tekemistä kesäksi ? Sydänsuruja tässä on.

Mitä tehdä kesällä että sydänsurut saisi pois? Niitä on ollu jo viimeset 2kk vieläkin ,kun ero tyttöystävästä. Sitten se on jatkanu elämistä, mutta mä en pysty päästään irti:/ eli mitä tehdä?:
2275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En oikeen tiiä mitä tehdä päästäkseen eroon sydän suruist. Itse olen myös ollut jo masentunu 3 pitkää vuotta, sillä eräs jonka tunsin hyvin ja rakastuin tähän, torjusi.
Joten en oikeen voi antaa kauhean hyviä vinkkejä.
Mut se voi auttaa ett etit uuden tai hengaat hyvien kavereidenkaa ja pidät hauskaa ajattelematta jotain muuta kuin nyky aikaa. Ei kannata takertua (joo, mulla ei oikestaa oo mit sanomist).

Äänestä

Itsekkin olen luut ihan hajalla ja masentunut nyt viimeiset 2kk. Minulla oli pitkä seurustelu on/off suhde tytön kanssa noin 5 vuoden ajajn ja sen aikana hänestä tuli paras ystäväni. Meillä ei koskaan tuona aikana ollut päiviä että ei vähintään oltaisi puhuttu. Nyt sitten hän on muuttunut täysin ja käyttäytyy kusipäisesti minua kohtaan. Hän on pettänyt luottamukseni, kertonut asioitani eteenpäin, valehdellut ja viimeisenä peuhasi kaverini kanssa minun edessäni. Sen otin viimeiseksi pisteeksi enkä enää ole halunnut pitää häneen yhteyttä. Surullisinta tässä on että hän ei ole edes pahoillaan asiassa eikä ole yrittänyt edes auttaa minua tunne tuskissani. Hän on osa hyvin läheistä kaveripiiriäni ja en tiedä nyt mitä tehdä. Olen edelleen häneen ihastunut ja toivon sillointällöin että hän kääntäisi vielä kelkkaansa ja palaisimme yhteen. Mutta hänen tekojensa jälkeen en halua häntä enää takaisin. En tiedä mitä tässä tilanteessa pitäisi tehdä ja vinkit miten tästä pääsee yli olisivat kultaisia. Ajattelen ja tunnen mustasukkaisuutta häneen koko ajan. Vaikeinta on että en osaa kuvitella olevani edes kenenkään muun naisen kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


day after day kirjoitti:

Mitä tehdä kesällä että sydänsurut saisi pois? Niitä on ollu jo viimeset 2kk vieläkin ,kun ero tyttöystävästä. Sitten se on jatkanu elämistä, mutta mä en pysty päästään irti:/ eli mitä tehdä?:

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu