mitenkä

jos tilaa tuolta jenkeistä luontaistuotteita 300$ ja alv. On 14% niin paljonko täytyy maksaa tulliveroa?
455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos paketti saapuu kesäkuussa, niin

0,14*300/1,2753 = 32,93 euroa

Tuo 300 dollaria sisältää siis myös rahdin.

Äänestä
  • onko tuo pelkkä alv.vero?

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    onko tuo pelkkä alv.vero?

    On. Muita veroja tai tulleja ei mene. DHL tullaa yksityishenkilöille ilman palkkiota.

    Äänestä

  • ::: kirjoitti:

    On. Muita veroja tai tulleja ei mene. DHL tullaa yksityishenkilöille ilman palkkiota.

    kiitos vastauksesta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


verot? kirjoitti:

jos tilaa tuolta jenkeistä luontaistuotteita 300$ ja alv. On 14% niin paljonko täytyy maksaa tulliveroa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu