Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Myös ejakulaatiosta.

Siis luin juuri googlesta löytämästäni lähteestä, että kun nainen ejakuloi, niin se kyseinen neste tulee virtsaputkesta!

(siis tässä artikkelissa EI tarkoitettu virtsaa, vaan sitä ejakulaation nestettä :)

Pitääkö tämä paikkansa?
54163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tuntuu aluksi virtsaamisen tarpeelta ja sen jälkeen kun pystyy rentoutuman ja nauttimaan fiiliksistä niin emätin nesteet ikäänkuin ryöpsähtävät ulos, voi olla että tunne on myös virtsaputkessa, mutta pääsääntöisesti ne tulee emättimen puolelta rauhasista.

Äänestä

En tiedä mistä tulee, mutta ainakin suuseksissä ejakulaatio ei ole hirveän miellyttävää. Hoitelen säännöllisesti yhtä naista ja hän ejakuloi ihan mahdottomasti jossain vaiheessa. Kerran kun jouduin keskeyttämään leikin, kun luulin "hukkuvani" hän kai huomasi että pidän sitä epämiellyttävänä ja myöhemmin nainen on siinä mielessä rauhoittunut.

Äänestä
  • Anteeksi närkästynyt puheenvuoro, mutta tarkoitatko, että kun nainen ottaa suihin, saa mällit lentää, mutta naiselta ei saa tulla eli ei saa laueta kunnolla niin kuin mies? En haluaisi olla noin epäsuhtaisessa parisuhteessa.

    Äänestä

  • pataquningatar kirjoitti:

    Anteeksi närkästynyt puheenvuoro, mutta tarkoitatko, että kun nainen ottaa suihin, saa mällit lentää, mutta naiselta ei saa tulla eli ei saa laueta kunnolla niin kuin mies? En haluaisi olla noin epäsuhtaisessa parisuhteessa.

    Niin, parisuhteessa tietysti voi odottaakin jonkinlaista tasapuolisuutta mutta tämä Juusohan vaan hoitelee jotain naista.
    Siinä asiat lienevät toisin....

    Äänestä

naisen ejakulaationesteen lähde on skenen-rauhanen, joka on kiinnittynyt virtsaputkeen. käsittämätöntä, että eräät yhätikin kuvittelevat sen olevan virtsankarkailua tms. neste väritön, tuoksuton eikä toimi kummoisenakaan liukasteena, kun ei limamaista. siitä kiitän korkeampia voimia, sillä "kärsin" liiallisesta liukkaudesta muutenkin jo..
minun ejakulointini muuten sijoittuu ei orgasmointiin, vaan useampien (aina;>) orgasmien väliin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalanainen kirjoitti:

Siis luin juuri googlesta löytämästäni lähteestä, että kun nainen ejakuloi, niin se kyseinen neste tulee virtsaputkesta!

(siis tässä artikkelissa EI tarkoitettu virtsaa, vaan sitä ejakulaation nestettä :)

Pitääkö tämä paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu