usko sinuun enkä "meihin". Olet tallonut uskoni ja haluni pohjaan. Kiitos tästä, toivottavasti olet nyt hyvillä mielin. Haluan nyt vain unohtaa sinut..ja jättää tämän palstan. Jatka sinä toki täällä voivottelua ja haaveilua. Et muuhun kykene. Nähty jo...en sinua enää häiritse enkä yritä mitään. Saat olla rauhassa.
Nainen, en enää
pettynyt olen
14221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
naisilleko tämä meni?
Pettäjä olet, ei muuta.
kiva kun kerrot tänne huuhaa palstalle, niin oikea ei koskaan tiedä ja ymmärrä sinua. Ja ei tiedä, että viimein olet hänet rauhaan jättänyt. Onkohan sinulla nyt kaikki vieterit ja ruuvit kohdallaan. Elätkö tämän palstan kautta elämääsi. Varmaan olisi syytä tosiaan jättää palsta ja elää ihan oikeaa elämää oikeiden ihmisten kanssa.
tulin just ja lähen taas!sinähän täällä päivystät itse,kun jokaiseen aloitukseen kommentoit jotakin.
katoppas oletpa pippurinen. Tulin äskettäin terassille juomaan läppäri sylissä kahvit. Eli en ole ollut kauan. Ja pian lähden pois. Ihmettelen vain miten joku voi vetää elämäänsä täältä ihmisiä ja sanomisia..:o Minä olen kuitenkin yksineläjä ja neljä pyörää kuljettaa minua rajoitetusti ja aikaahan minulla on kun ei ketään ole komentelemassa.
taitaa olla joku pettynyt naikkonen tuo aloittaja...;D
sama asia. Jotenkin ei tunnu miehen kirjoitukselta. Joku joka tietää miehen kirjoittavan ja kaipailevan täällä naista, tai toisinpäin. Mustasukkaisuus tai kateus.
Kommentoin nyt tähän ajatuksiani. Olen ollut hämmästynyt, kun minun kommenttejani luullaan yleensä miehen kommenteiksi. Välillä jo mietin, että onko minulla miehinen ajatustyyli. Mutta teilasin tuon. eihän täällä taida kukan yietää mitään varmaksi. Paras tapa olisi, jos aloittajat jatkossa ilmoittaisi sukupuolensa, mutta voisiki siihenkään täällä todella luottaa. Eipä varmaan.
niin oletko yrittänyt saavuttaa hänet ja miten? entä miten häirinnyt?
Miksi tulit ikävä palstalle tämän kertomaan? Eikö ole munaa kertoo suoraan kyseiselle henkilölle tätä. Täh.. ja jos se sattusin olee minä... Ei tunnu missään.. Hommaa pelinappulas muualta, minä en ole enää käytettävissäsi. Hyvää kesää!
Meidan aika tuli tiensä päähän!!!!!!!!! Buhahaaaaa
Voi Voi Voi Voi
*haaveilee aloittajasta kykenemättä muuhun, niin oot komee, ihku, seksykäs ja fiksu*
Syvä loukkaantuminen on lopputulos, kun ihmiset ei oikeasti puhu ja ole avoimen rehellisiä toisilleen. Surullista heittää kaikki pois sen takia, että ollaan niin itsekkäitä ja pelokkaita, omissa johtopäätösten sekamelskassa eläviä ja sitten syytetään ja uskotaan, että itse ei olla tehty mitään ja syy on vain sen toisen.
Puhukaa rakkaat ystävät, puhumalla ne asiat yleensä selviää. Kun on puhuttu ja oli lopputulos mikä tahansa, niin silloin tietää mistä luopuu, luovuttaako, miten jatkaa. Asioille tulee päätös, eikä silloin enää tarvitse ketään syytellä, eikä leikkiä loukkaantunutta. Elämä voi jatkua eteenpäin.
aloitus on selvästi mustasukkaisen naisen joka yrittää sotkea muiden välejä.
Onko sillä väliä kenen on ja mitkä on motiivit. Ei kai se ole tuon aloituksen tärkein pointti?
Minusta hän on syvästi loukkaantunut, ehkä tuossa vähän voi olla mustasukkaisuutta tai pikemminkin näen sen olevan "et huomaa minua"-kiukuttelua.