Vanha Leica

Vanhasta Leicasta maksettiin taas n. puoli miljoonaa. Miksi keräilijät ei osta vanhoja Canoneja ja Nikoneja, niitä saisi tuolla rahalla jäteauton lavallisen.
Hulluja nuo keräilijät.
1272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuka nyt Canonia tai Nikonia ostaisi ja niistä jotain maksaisi, kun niitä on joka paikassa haitaksi asti.

Kun on liikaa rahaa ja haluaa harvinaisen hyllynkoristeen, jollaista toisten on vaikea, tai mahdoton löytää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


n. 500 000 € kirjoitti:

Vanhasta Leicasta maksettiin taas n. puoli miljoonaa. Miksi keräilijät ei osta vanhoja Canoneja ja Nikoneja, niitä saisi tuolla rahalla jäteauton lavallisen.
Hulluja nuo keräilijät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu