Olenko ainoa kumppani vai onko muilla vastaavia kokemuksia.Aluksi härkä on todella hellä ja ihana, tykkää rakastella kanssasi ja flirttailee.Sitten kun ollaan parin vuoden jälkeen varmoilla vesillä (asutaan yhdessä jne.)niin härkämies ei teekkään enää töitä sängyssä tai ole ylipäänsä niin kiinnostunut kumppanistaan naisena?Kyllä mukavaa seuraa tunnun edelleen olevan ja kyllä hän minua rakastaa, tykkää kun laitan kotia jne. Mutta entäpä minun viettelemiseni ja seksi?
Aikaisemmin homma meni niin myttyyn, että mies ihastui toiseen naiseen.
Siis onko härkämiehellä kova tarve valloittaa naisia, ihastua, tuntea sitä ensihuumaa. Mutta kun nainen on hyppysissä, niin ei enää jaksa välittää tosissaan?
härkämiesten muuttuminen.
6
1628
Vastaukset
- tuittupää
Täytyy kehua mun härkämiestäni. On ahkera, rehellinen, kaikinpuolin ihana.
- VaakaN
Hei, emme ole seurustellee vielä niin pitkään kuin Sinä mutta voin olla jo hieman samaa mieltä asiasta kanssasi. Seksi edelleen sujuu, siitä ei ole pula eikä puute, mutta huomaan härkämieheni haluavan selvästi laittaa minut kodin ja hellan väliin. Hänen työnsä on ykkönen, minä tulen vain perässä (vaikka itse asiassa olen parempituloinen). Kun puhumme esim lapsista, on hänelle itsestään selvää että minä jään kotiin kolmeksi vuodeksi. Hämmästynyt ilme olisi ollut kuvauksen arvoinen kun ehdotin että mikset muuten Sinä?
- Leo Puntari
Joo, kirjoittelin jo samaa tuonne toisaalle, mutta kommentoinpa tähänkin. 10 aviovuoden kokemuksella uskallan kärjistää, että näköjään seksi on härkämiehelle ainut konkreettinen tapa rakastaa. Tunteet ja toisen hienovarainen huomioonottaminen on hälle ihan mystiikkaa. Kun muija muuttuu itsestäänselvyydeksi, niin miehen ei ilmeisesti tarvitse kuin katsoa sen perään ja töllätä muun ajan tv:tä. Arggh. Tuntuu, ettei ilmava vaakanainen kestä enää kauan moista luolamiestä.
Kun minä lapset väännettyäni aloin yhteisestä sopimuksesta tehdä viivästynyttä graduani, jouduin vähintään kerran viikossa itkien vakuuttelemaan, etten todellakaan vie tällä kamalalla opiskeluitsekkyydelläni mieheltäni ja perheeltäni mitään pois. Hänelle oli kuin punainen vaate se, että uppouduin tutkimukseeni ja huomasin olevani ihan hyvä siinä (=intressejä kodin ulkopuolella). Kun toiset onnittelivat valmistumisen johdosta, mies vaan totesi, että hänhän ne lapset hoiti, että emäntä sai (ivallisesti:) opiskella. Eli kunnia härskisti sinne minne se kuuluu! Nykyisin tienaan häntä enemmän, mutta hän on yhä olevinaan se "suuri elättäjä", joka hän todellakin oli epäpätevyys- ja mammalomavuosinani.
- just
joo...melkein sama juttu täälläkin..
sellasia ne on!- poliisiksi..?
..mun härkämieheni jotenkin omituinen...Hän kehottaa minua opiskelemaan vaikka lapsia jo tulisi (ollaan puhuttu että jäädään puoliksi hoitovapaille sitten kun "tärppää"), hoitaa mielellään isommat siivoamiset,kun teen raskaita yövuoroputkia (esim.70h/vko) ja heti jos olen hiljainen tulee halaamaan ja kysymään että onko "pienellä" joku hätänä..
Itse olen rapu ja kyllä suhde toimii.
- näin on
Alussa ihan ok, mutta kun tulee lapsia ja vastuuta ei jaksa.Ei ymmärrä tärkeysjärjestystä, oma hyvinvointi tärkein.Minäkin opiskelin,halveksi ja ivasi.Vei kuulema ajan häneltä.Lähti hakemaan huomiota ja seksiä muualta.Mitä enemmän ikää ja painoa, sitä härskimpää seksiä haluaa vaikkei itse pystyisikään.Hellyys on jossain... ei auta mikään kun pitää päästä valloittamaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi735002Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1174717- 804203
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak1064158Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa33318Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1223124- 352838
- 282787
- 402773
- 372762