Tekstitys ei synkassa ?

jkdfkjdfk

Tässä muutaman viikon aikana katsonut joitain elokuvia ja huomannut,että joissain elokuvissa tulee teksti hieman etuajassa.Muilla vastaavia kokemuksia?

1

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No more Cmore

      Kyllähän toi Pöllölaakso Total päästää läpi mtä höttöä vaan eikä toi ennenaikainen tekstisyöksy häiritse. Rassaa ne seriesin puolella puolella jaksoista kokonaan puuttuvat tekstit. Tosin toi koskee kaikkia kanavia. Bondin Skyfallissa puuttui tekstityksen kohdalla kainalosauvoilla koikkelehtiva animoitu hahmo "tulee kun kerkiää". Itsellä kävi tuuri kun operaattori ilm. asiasta johon PöllöTotalilla ei ollu osaa eikä arpaa mutta mahdollisuus sanoa paketti irti tuli en epäröinyt. Eikä kaduta.
      Tietokonekäännökset on mitä on, vähän kuin Broadcasters tai Broadtext, hinnanpolkijat. Halvalla ei saa hyvää, eikä kyllä kalliillakaan jos ostaa Finnsatin tallentavan.
      Suurin syy surkeuteen on mtv:n itsenäisyys. Canal aikana homma hoidettiin naapurista jossa asiakasta arvostettiin ja tekstitys toimi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe