eli ei ollut suunniteltua mutta lapsen aion pitää miesystävä 25 käy töissä ja itsekinb sanoi että pidetään, ehdin kuitenkin täyttää jo 18 kun lapsi syntyy. toisella kuulla olen raskaana. mutta kun kerroin vanhemmilleni he sanoivat että olen säälittävä huora jos tulen alaikäisenä raskaaksi ? ja etten pystyisi kantamaan vastuuta lapsesta kun en muka itsestänikään vielä ? mutta jos olen nuori ja minulla on lapsi ajattelevatko kaikki ihmiset että olen huora tai jotain ? onko siinä jotain väärää jos olen ihan pian aikuinen ja pidän lapsen ? vanhempani sanoivat että minun pitäisi tehdä abortti .. mutta en ikinä tappaisi omaa lastani. kun vanhempani minua haukkuivat ja näin niin se sai itsenikin miettimään että onko minusta oikeasti vielä edes äidiksi lapselleni..
säälittävä huora jos 17-vuotiaana äidiksi ?
3
286
Vastaukset
- Mistä mä tiedän
Vaikuttaa siltä, että vanhempiesi mielestä sinusta ei ole äidiksi. Kaipa he tietävät tämän asian paremmin, koska ovat sinulle perimäsi antaneet ja kasvattaneet sinut?
Tätä sanaa, jota vanhempasi käyttivät, en edes mainitsisi tässä yhteydessä, mikäli et ole ottanut maksua seksistä. :P - Stereotypioita
Huonona ihmisenä en ainakaan minä sinua pitäisi, mutta ajattelisin ehkä, että olet ikäisiäsi lapsellisempi ja epäkypsempi.
- Teiniäiti15
Vanhempasi ovat aika julmia sinua kohtaan. Oma äitini oli aluksi hieman hämmentynyt, mutta ei moittinut minua. Hän hyväksyi raskauteni nopeasti ja tuki kaikin tavoin. Sain tyttäreni 15-vuotiaana ja olen nyt 31-vuotias kahden lapsen äiti. Esikoiseni aloittaa syksyllä lukiossa ja muuttaa omilleen. Luulen että sinulla on hyvät mahdollisuuudet olla hyvä ja huolehtiva äiti, jos sinulla ei ole mitään päihdeongelmia tai mielenterveyshäiriöitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1133864
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413203- 2362866
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?402386- 361684
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241496Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411476- 141371
- 181345
- 221271