Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Eka kerta

Minua pelottaa ekakerta... mitä minun pitää tehdä.? Voisiko joku kertoa jotain vinkkejä.?

-justminä, apuatarvitseva-
72045
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kiva tietää, etten ole ainoa, jota pelottaa eka kerta...

Eli en osaa neuvoja antaa... =(

Äänestä

Ihanaa kun en ole ainoa noissa ongelmissa! Sattuuko se kenties? Olen kuullut niin monesti... (olen tyttö) Ja mitä jos se ei mahdu minuun!?!? Ja silloin ekoilla kerroilla niin tulee ilmeisesti verta? poljonkin?

Äänestä
  • ei kiirettä ja paremmin luistaa sisään mitä koste ampi silloin olet eli hyväilyä ensin ja se saa ainakin likka ystäväni todella kosteeksi kun nuolen hänen pyhintään

    Äänestä

Kysy tädiltä, hän neuvoo, mistä löytyvät parhaat kirjat.

Äänestä
  • Eikä tartte kirjastossa mennä edes kysymään neuvoa, jos itse etsit luokkatunnuksen 59.35 (ja luokkatunnushan siis on se numerosarja jollaisia näkee kirjaston hyllyissä). Sen numeron kohdalta löytyvät kaikki mahdolliset ja mahdottomat seksiä käsittelevät kirjat.

    Kannattaa etsiä sama 59.35 sekä aikuisten että nuorten osastolta. Yleensä nuortenosastolla on nuoria kiinnostavalla tavalla kirjoitettuja seksiä käsitteleviä kirjoja. Nuortenosastolla vaan ei välttämättä löydy tarkalleen kohtaa 59.35 vaan se alan kirjat saattavat löytyä esim.kohdasta 50-60 tai 55-60 (tuo numero 59.35:hän jää tuohon väliin).

    Äänestä

kannattaa odottaa että löydät sen kaverin josta todella välität, ennenkuin annat neitsyytes. Sitten kun se tietty löyttyy niin ei siinä mitään ihme temppuja tarvii tehdä kun muistaa olla hellä ja opetella asia yhdessä. Jos pelottaa niin kannattaa kertoo siitä kaverille jos vaan suinkin uskaltaa ja vaikka puhua etukäteen.

Äänestä

Jos oot akka, niin ei tarvi tehä yhtään mitään. Maata vain lahnana sängyn pohjalla ja antaa kaiken tapahtua. Jos mies on oikea mies, hän kyllä tekee kaikki hommat niinkun pitää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


justminä kirjoitti:

Minua pelottaa ekakerta... mitä minun pitää tehdä.? Voisiko joku kertoa jotain vinkkejä.?

-justminä, apuatarvitseva-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu