Niinkuin Ladan myynti Suomessa, ja tämä palsta.
Ei olisi uskonut vielä -80 luvulla, kun Lada oli huippusuosittu auto. Näin se kehitys menee eteenpäin.
Kaikki loppuu aikanaan
15
1557
Vastaukset
- joopajoo
Tulossa on uusi 2170 -lada kaikilla nykyaikaisilla herkuilla myös länsimarkkinoille. Ensi vuonna Lada saattaa räjäyttää pankin ko. mallillaan. Mikäli hinta ei karkaa käsistä, niin eiköhän se Ladakin ala kelpaamaan härmän jätkillekin, myös uutena.
- Tenho
Mitä hupatatta että tämä palsta loppuu onhan niitä ladoja liikenteessä vielä pitkään ,siitähän sitä asiata tulloo.Onhan täällä paskanpuhujia vaan näkyyhän tuota asiatakin olevan,ette kai niin tosikoita oo että sen takia tämän lopetatte.Itekin tulloo "lohkastua välillä,mitäs siitä senkun ajelette tietä näkymättömiin.
- molotov
Tenho kirjoitti:
Mitä hupatatta että tämä palsta loppuu onhan niitä ladoja liikenteessä vielä pitkään ,siitähän sitä asiata tulloo.Onhan täällä paskanpuhujia vaan näkyyhän tuota asiatakin olevan,ette kai niin tosikoita oo että sen takia tämän lopetatte.Itekin tulloo "lohkastua välillä,mitäs siitä senkun ajelette tietä näkymättömiin.
On ollut oikein kiva seurata ja osallistua keskusteluihin palstalla, harmi kun loppuu mutta paska ladat kyllä jyllää likenteessä.
- Tenho
molotov kirjoitti:
On ollut oikein kiva seurata ja osallistua keskusteluihin palstalla, harmi kun loppuu mutta paska ladat kyllä jyllää likenteessä.
Minkä takia loppuu onko joku määräaika näillä vai mikä lopettaa. Joo kyllähän ne ladat jylleevät ja aena joku leikkoo puhelinpylyväännii poekki kun heinän tienvarrelta.Vaekka itellä ei kysseistä kaaroo on tämä silti mielenkiintosimpia palstoja kun täytyy myöntää että se kuskiltaan vaatii jonkinlaista henkistä kanttia enempi kun sillä ihmisten ilmoilla liikkuu.
- satakymppi
Satakymppikin ehti markkinoille vasta vuosia ensiesittelyn jälkeen. Tällöin se oli jo auttamattomasati vanha. Tekniikka vastasi kymmenen vuotta vanhan länsiauton tekniikkaa kun satakymppi tuli Suomeen. Kun vielä laatukin oli ala-arvoista, ei ole ihme jos myynti ei vastannut odotuksia. Mitään laadukasta ja nykyaikaista emme tule tänne Suomeen jatkossakaan Ladatehtailta saamaan.
- Urpo
Siirrymme joukolla Tojopalstalle antamaan neuvoja ja mielipiteitä Toyota-autoilusta.
- viljami
Kuten jokainen selväjärkinen voi todeta, väite, että Ladan myynti Suomessa ja tämä palsta loppuvat, osoittaa täydellistä harkintakyvyn puutetta.
Jo kirjoittajien lukumäärästä päätellen Lada on huippusuosittu auto. Vaikka kehitys meneekin eteen päin, niin mielenkiinto Ladaan säilyy.
Mikä muu merkki sellaiseen pystyisi?- www
Kuten jokainen selväjärkinen voi todeta uusien ladojen myynti Suomessa on loppunut ja päinvastaiset väitteet osoittavat täydellistä harkintakyvyn puutetta.
- hyyry
www kirjoitti:
Kuten jokainen selväjärkinen voi todeta uusien ladojen myynti Suomessa on loppunut ja päinvastaiset väitteet osoittavat täydellistä harkintakyvyn puutetta.
Ai että, "uusien Ladojen myynti Suomessa on loppunut"?
Kts. http://www.delta-auto.fi/uudetautot.asp?merkki=lada ?
Siinäpä tosi selväjärkisyyttä - Arska Tehtaalta
hyyry kirjoitti:
Ai että, "uusien Ladojen myynti Suomessa on loppunut"?
Kts. http://www.delta-auto.fi/uudetautot.asp?merkki=lada ?
Siinäpä tosi selväjärkisyyttäMyynnin loppuminen ja nettisivujen päivitys ovat kaksi eri asiaa.
Huomasitko että siellä on edelleen myös samara jota ei ole myyty vuodenvaihteen jälkeen.
Tarjolla voi olla vielä ennen 1.7. rekisteröityjä esittelyautoja tms, mutta ne ovat käytettyjä. - Molotov
Arska Tehtaalta kirjoitti:
Myynnin loppuminen ja nettisivujen päivitys ovat kaksi eri asiaa.
Huomasitko että siellä on edelleen myös samara jota ei ole myyty vuodenvaihteen jälkeen.
Tarjolla voi olla vielä ennen 1.7. rekisteröityjä esittelyautoja tms, mutta ne ovat käytettyjä.Yks "esittely" Samara oli simahtanut tien poskeen eilen! Sehän ei voi olla mahdollista?
buahahahahahaaaaaaaaaaaaa.
- paikkaansa
toisille automerkeille vinoilu,pilkaaminen ym. EI LOPU KOSKAAN.
- viljami
On syytä ottaa vakavasti huomioon syntynyt uusi tilanne, joka on kerta kaikkiaan kauhistuttava luoden suunnattomia uhkakuvia.
Ei olisikaan enää Lada-palstaa!
Seurauksena suuri joukko tämän palstan uskollisia kirjoittajia jäisi vaille henkistä kotia. Heidän mieltään kaivaisi herkeämättä kysymys: MIHIN SILLOIN KIRJOITETAAN?
Moni heistä joutuisi pian hunningolle ja lopulta yhteiskunnan hoidettaviksi.
Kenellä on siihen vastaus tarjolla? Kuka pystyy antamaan varteenotettavia neuvoja tälle laajalle kirjoittajakunnalle? Sen rajatonta kiitollisuutta olisi vaikeaa kuvata sanoin.- Uuno-Eemeli
Takaisin Huuhaa palstalle,sinnehän nämä jutut kuuluisi muutenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1411339Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa443892Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1143068Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1272406Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812065Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961771Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3041029Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17820Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143765- 53709