Niinkuin Ladan myynti Suomessa, ja tämä palsta.
Ei olisi uskonut vielä -80 luvulla, kun Lada oli huippusuosittu auto. Näin se kehitys menee eteenpäin.
Ei olisi uskonut vielä -80 luvulla, kun Lada oli huippusuosittu auto. Näin se kehitys menee eteenpäin.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tulossa on uusi 2170 -lada kaikilla nykyaikaisilla herkuilla myös länsimarkkinoille. Ensi vuonna Lada saattaa räjäyttää pankin ko. mallillaan. Mikäli hinta ei karkaa käsistä, niin eiköhän se Ladakin ala kelpaamaan härmän jätkillekin, myös uutena.
Mitä hupatatta että tämä palsta loppuu onhan niitä ladoja liikenteessä vielä pitkään ,siitähän sitä asiata tulloo.Onhan täällä paskanpuhujia vaan näkyyhän tuota asiatakin olevan,ette kai niin tosikoita oo että sen takia tämän lopetatte.Itekin tulloo "lohkastua välillä,mitäs siitä senkun ajelette tietä näkymättömiin.
On ollut oikein kiva seurata ja osallistua keskusteluihin palstalla, harmi kun loppuu mutta paska ladat kyllä jyllää likenteessä.
Minkä takia loppuu onko joku määräaika näillä vai mikä lopettaa. Joo kyllähän ne ladat jylleevät ja aena joku leikkoo puhelinpylyväännii poekki kun heinän tienvarrelta.Vaekka itellä ei kysseistä kaaroo on tämä silti mielenkiintosimpia palstoja kun täytyy myöntää että se kuskiltaan vaatii jonkinlaista henkistä kanttia enempi kun sillä ihmisten ilmoilla liikkuu.
Satakymppikin ehti markkinoille vasta vuosia ensiesittelyn jälkeen. Tällöin se oli jo auttamattomasati vanha. Tekniikka vastasi kymmenen vuotta vanhan länsiauton tekniikkaa kun satakymppi tuli Suomeen. Kun vielä laatukin oli ala-arvoista, ei ole ihme jos myynti ei vastannut odotuksia. Mitään laadukasta ja nykyaikaista emme tule tänne Suomeen jatkossakaan Ladatehtailta saamaan.
Siirrymme joukolla Tojopalstalle antamaan neuvoja ja mielipiteitä Toyota-autoilusta.
Kuten jokainen selväjärkinen voi todeta, väite, että Ladan myynti Suomessa ja tämä palsta loppuvat, osoittaa täydellistä harkintakyvyn puutetta.
Jo kirjoittajien lukumäärästä päätellen Lada on huippusuosittu auto. Vaikka kehitys meneekin eteen päin, niin mielenkiinto Ladaan säilyy.
Mikä muu merkki sellaiseen pystyisi?
Kuten jokainen selväjärkinen voi todeta uusien ladojen myynti Suomessa on loppunut ja päinvastaiset väitteet osoittavat täydellistä harkintakyvyn puutetta.
Ai että, "uusien Ladojen myynti Suomessa on loppunut"?
Kts. http://www.delta-auto.fi/uudetautot.asp?merkki=lada ?
Siinäpä tosi selväjärkisyyttä
Myynnin loppuminen ja nettisivujen päivitys ovat kaksi eri asiaa.
Huomasitko että siellä on edelleen myös samara jota ei ole myyty vuodenvaihteen jälkeen.
Tarjolla voi olla vielä ennen 1.7. rekisteröityjä esittelyautoja tms, mutta ne ovat käytettyjä.
Yks "esittely" Samara oli simahtanut tien poskeen eilen! Sehän ei voi olla mahdollista?
buahahahahahaaaaaaaaaaaaa.
toisille automerkeille vinoilu,pilkaaminen ym. EI LOPU KOSKAAN.
On syytä ottaa vakavasti huomioon syntynyt uusi tilanne, joka on kerta kaikkiaan kauhistuttava luoden suunnattomia uhkakuvia.
Ei olisikaan enää Lada-palstaa!
Seurauksena suuri joukko tämän palstan uskollisia kirjoittajia jäisi vaille henkistä kotia. Heidän mieltään kaivaisi herkeämättä kysymys: MIHIN SILLOIN KIRJOITETAAN?
Moni heistä joutuisi pian hunningolle ja lopulta yhteiskunnan hoidettaviksi.
Kenellä on siihen vastaus tarjolla? Kuka pystyy antamaan varteenotettavia neuvoja tälle laajalle kirjoittajakunnalle? Sen rajatonta kiitollisuutta olisi vaikeaa kuvata sanoin.
Takaisin Huuhaa palstalle,sinnehän nämä jutut kuuluisi muutenkin.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=122&conference=550&posting=22000000004504122