Juttelin pari päivää sitten kaverini kanssa elokuvista ja rupesimme keskustelemaan peter jacksonista ja hänen tuotoksistaan. Kallis elokuva tarkoittaa hoolywoodissa samaa kuin paljon oscareita, mutta onhan titanic ja peterin ohjaama taru sormusten herrasta patsaat ansainnut.
kallis elokuva ei silti takaa sitä että se viihdyttäisi muuta kuin tehosteiden ja tietenkin arvostetun ohjaajan valitsemiin näyttelijöihin.
nyt kun peter ohjaa maailman kalleimman elokuvan maailmojen sota ja toisen suuren luokan elokuvan gotzilla(uusi versio), toivon että näyttelijäsuorituksiin tulee oikeita tunteita mukaan niin kuin taru sormusten herrasta tuttuun (liv tyleriin)
PETER JACKSON?
6
788
Vastaukset
- Minä
Ensinnäkin Jackson ei ohjaa Maailmojen sotaa, ja toiseksi se ei ohjaa Godzillan uusintaversiota vaan King Kongin. Mutta muuten hyvä postaus :)
- Amblin
Se taitaa olla Spielberg, joka ohjaa maailmojen sodan. Miks helvetis Godzillasta pitäis tehä uus versio. Siitähän on tehty jo!
- moore
Amblin kirjoitti:
Se taitaa olla Spielberg, joka ohjaa maailmojen sodan. Miks helvetis Godzillasta pitäis tehä uus versio. Siitähän on tehty jo!
sori muistin väärin....... mut tietääks kukaa et paljon kallein elokuva on tähän mennes maksanu ja eiks se ollu titanic...
- Mymmeli
moore kirjoitti:
sori muistin väärin....... mut tietääks kukaa et paljon kallein elokuva on tähän mennes maksanu ja eiks se ollu titanic...
Just vähän aikaa sitten luin jostain mitkä on olleet tähän mennessä kalleimpia elokuvia eli mihin on käytetty eniten rahaa:
1. Titanic
2. Taru Sormusten Herrasta -trilogia
3. Harry Potter - Lecter
Mymmeli kirjoitti:
Just vähän aikaa sitten luin jostain mitkä on olleet tähän mennessä kalleimpia elokuvia eli mihin on käytetty eniten rahaa:
1. Titanic
2. Taru Sormusten Herrasta -trilogia
3. Harry PotterKun raha-asioista puhuttiin niin tuli mieleen tämä Maailmojen Sota, josta on kuulemma tulossa kaikkien aikojen kallein elokuva. Steven Spielbergin ohjaama pätkä jota mm. Tom Cruise tähdittää saapuu kansojen nähtäväksi vuonna 2005.
Itse henkilökohtaisesti odotan innolla kuvaa ja toivon, että "Sepe" tekisi muutenkin kuin rahallisesti suuren elokuvan. Sillä hän osaa jos vain viittii. - tarantino
Lecter kirjoitti:
Kun raha-asioista puhuttiin niin tuli mieleen tämä Maailmojen Sota, josta on kuulemma tulossa kaikkien aikojen kallein elokuva. Steven Spielbergin ohjaama pätkä jota mm. Tom Cruise tähdittää saapuu kansojen nähtäväksi vuonna 2005.
Itse henkilökohtaisesti odotan innolla kuvaa ja toivon, että "Sepe" tekisi muutenkin kuin rahallisesti suuren elokuvan. Sillä hän osaa jos vain viittii.... sillä Spielberg on jo tehnyt ehdottomasti yhden parhaista elokuvista.
SCHINDLER'S LIST .
tosin ei too äijä oo sen jälkeen tainu mitään kovin kummaa saaha aikaan, muuta kuin sitä perus AMERIKKA rahastus paskaa !
Sitä voipi tulla tästä mikä lie maailmojen sota myöskii ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1052653Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww1071860- 691566
EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje221267Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi231093Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe50992- 81983
- 95978
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta124964Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta343853