Päijät-Hämäläisille Jaguar autojen omistajille on perustettu oma kerhonsa:http://koti.phnet.fi/~fiboy/index.htm
Klubi tukee FJDC:n toimintaa ja yrittää edistää paikallista yhteistyötä.
Lähetä sähköpostia osoitteeseen [email protected] jos haluat mukaan hauskanpitoon!
Terveisin jjj
Kotisivut: http://www.sci.fi/~jjj/
Klubi tukee FJDC:n toimintaa ja yrittää edistää paikallista yhteistyötä.
Lähetä sähköpostia osoitteeseen [email protected] jos haluat mukaan hauskanpitoon!
Terveisin jjj
Kotisivut: http://www.sci.fi/~jjj/
Vastaukset 11
Vanhimmat
Pääseekö jäseneksi brittiauton - vaan ei Jaguarin omistaja?
keskitymme näillä näkymin Jaguar omistajien tarpeisiin Päijät-Hämeen alueella!
terveisin/HJK
Webbisaitti: http://koti.phnet.fi/~fiboy/
... daimlerin omistaja Kanta-Hämeestä?
t. bunny
Jäsenistö koostuu autoista. Ei ihmisistä. Siis kokoontumisiin jne voi osallistua kuka tahansa jäsenautolla. Tämä estää tylsän ilmiön joka on nähty aiemmin; kun oli 30 astetta pakkasta niin erään toisen klubin kokouksessa olin ainoa, joka saapui Jaguarilla, MK7:lla!
Siis tervetuloa! Pistä sähköpostilla auton merkki ja vuosimalli niin olet mukana hyvässä joukossa!
Terveisin HJK:sta/jjj
Kotisivut: http://koti.phnet.fi/~fiboy/
Tuli myös ilmoitus jotta Lahdessa avataan piakkoin Jaguar myynti/huolto!
No se on hienoa kuultavaa se - saadaan Lahteenkin kunnon merkkihuolto. Hollolassahan se myynti ja huolto onkin toiminut jo reilusti yli 15 vuotta ;)
Onko tietoa kuka tuota alkaa hoitamaan?
Ei kuitenkaan sotketa tuota Hollolan "yritystä" Jaguarin virallisiin systeemeihin, ehkä öljyt voi vaihtaa siellä. Myös Lantikka siitrtyy Jagen kanssa samaan.Toistaiseksi ei julkaista toimipistettä myynnille/huollolle, Fordin tulevat uudet tilat vahvoilla myynnille (huolto ei välttämättä)
...minäkin veisin uuden auton ns. merkkihuoltoon, jos takuu on voimassa. Sen jälkeenhän tuo "virallisuus" onkin ohi ja merkkihuolto pystyy, ikäänkuin sopimusmielessä, tarjoamaan ei-yhtään-sen-enempää kuin kukaan muukaan huoltaja. Käytäntö on nimittäin osoittanut sen että Laatuvaunulla on erittäin kova kokemus Jaguar -autojen huoltamisesta ja korjaamisesta. Näitten uusimpien mallien tietämyksestä en voi sanoa mitään mutta ainakin hivenen vanhemmat mallit on hallussa. Mutta ajaahan omistaja itse XJ8:lla ja veikkaan että huollot tehdään itse.
Mutta toisaalta minun on tässä turhaa tuosta asiasta paasata. En tule nimittäin koskaan omistamaan uutta autoa tai uutta Jaguaria, niin voi olla parempi etten sotkeudu tähän. Vähän vanhemman auton omistajana sitä on vaan aika kiinnostunut auton tekniikasta - etenkin kun siihen joutuu "kontibutoimaan hyvää mieltä" yhtä paljon vuositasolla kuin uudemman auton omistaja yleensä bensaan ;-)
>Fordin tulevat uudet tilat vahvoilla myynnille.
No kyllä, olisihan se pitänyt arvata.
Toivotaan että molemmille töitä riittää ja pieni kilpailu tiputtaisi myös molempien hintoja!
Tuo huomautus "kelpaa vain öljynvaihtoon" tuli muutamalta uuden S;n omistajalta. Vanhemmat huollettu aina hyvin
Nyt kun ollaan uuden ääressä on parasta kysyä asiakkailta: Mikä kiinnostaa?
- tekniikasta rupattelu/vihjeet
- yhteinen kaljoittelu/kahvittelu
- halpojen osien myyntikanavat
- kauniiden kuvien keräily
- lainausmahdollisuus harvinaisiin kirjoihin
- alennusten järjestely
- bensansäästövinkit
- osien tilaus ulkomailta
- vertailutestit huoltojen kesken
- kruisailu kauniilla autolla
Kertokaahan tarpeistanne kun sen voitte anonyyminä tehdä!
Terveisin HJK:sta/jjj
Klubin kotisivut: http://koti.phnet.fi/~fiboy/
kärkeen..
toivottavasti ei paavo rupea sohlaamaan ainakaan jaguarin huoltoa. Tuntuu menevän niiden ohjeilla focusista kampiakselit lohkoista läpi.
no, yleinen äimistely ja ka(ljo)hvittelu on aina hyväksi, jos sen tekee tyylikkäästi.