Tuet puoleen !
Kultamitalista 1 000 000 euroa
Hopeamitalista 400 000 euroa
Pronssista 100 000 euroa.
that's it.
Takaan että saadan moninkertainen
saalis tähän vanhaan sosialistiseen passiivijärjestelmään verrattuna.
Kultamitali 1 000 000
2
104
Vastaukset
- Penkkiurheilija
Eivät saaneet suomipojat kultia Ateenssa ja niin jäivät kullitta suomityttösetkin...
- M...V.... V...
No haloo. Ootkos rauni leena luukkanen kilde tullu taas käymään välillä maanpäällä.
Tais olla aika pitkä trippi kun on jääny myytamia asiaoita näkemättä kuulematta ja ilmeisesti tajuamatta. Nykyinen tuki(palkka) järjestelmähän on pääsääntöisesti luotu kaikkien perässähiihtäjien äidin eli kekkosen aikakaudella. Silloin asetettiin tavoitteeksi että suomen pitää saada mitaleita kaikin keinoin ja mitään menetelmää kaihtamatta. Ja miksi. No kekkonenhan oli kova mies dokaan ja sillähän oli kuuppa jo pehmenny viimeset 10 vuotta aika tärviölle ja varmaan sitä ennenkin jo. Nykyinen urheilujohto ja poliitikothan eivät halua romuttaa nykyjärjestelmää josta saa rahaa ja virkoja, sitten kun on tarvis taas saada julkisuutta vaalien alla.
Katoppa suomen kisamenestyjiä pitemmällä aikaa ja miksei myös laajemminkin urheilun saralla.
Kautta aikojen menestyjinä on olleet maajussit ja muut tyhjäntoimittajat joilla on ollut aikaa suksia mettissä ja kurvailla autoilla pitkin sorateitä kun työt ei niin paina ja tukiaiset juoksee vaikkei tekis sitten yhtään mitään.
Nykymiljonääriurheilijoita taas on auttanut urheilun elitistyminen ja palkkioiden jättimäisiksi kasvaneet määrät eli ns. palkka.
Mutta mutta esim Selänteen palkka ei ole valtion maksamaa vaan me jotka haluamme katsoa jääkiekkoa olemme valmiita maksamaan omistamme pääsylipun hinnan jotta pääsemme nauttimaan siitä. Ehdottaisinkin nyt että sinä ja sanmieliset ystäväsi laitatte hatun kiertämään ja keräätte rahhoo niin paljon että voitte maksaa esim miljoonan kirvesniemelle seuraavissa douppikialaisissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708