Tuksuttimen tuomio voi jopa lievetä ehdolliseksi, voi hyvinkin käydä näin. Tosin minäkin olen sitä mieltä että pitäisi päästä katkolle pariksi kuukaudeksi eikä muuttaa edes yhdyskuntapalveluksi.
Hovioikeuden tuomio
who knows
5120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hovissa on jo ammattituomarit ne katsoo aika jyrkästi astalolla tehtyä pahoinpitelyä arvio kakku nousee joitain kuukausia muuten jos ette tiedä niin Johannalla on vielä mahdollisuus toimittaa yykooselvitys hoviin eri asia sitten miten hän tulisi sitä noudattamaan hovi arvioi tilanteen tarkasti
Aika vaikea kai selvitä enää muulla kuin ehdottomalla jos kerran oli rikokset tehdessään ehdonalaisella. Eikös mahtanut muistaa tuota ruvetessaan riehumaan.
Mitä Johanna mahtaisi yhdyskuntapalvelunaan tehdä?
Kertoi haastattelussa suorittaneensa ylioppilastutkinnon hyvin arvosanoin, eikä olevansa mitenkään työkyvytön.
Mutta mille sektorille tuo kyky osuisi?
Eikös se haravointikin oo ihan kivaa? Ihan turhaan sitä nyt niin kammotaan.Eihän tommoset työt ole mitään kilpailuja,siihen tahtiin tehdään mitä jaksetaan.Saa raitista ilmaa ja liikuntaakin.Itte nuorena olin yhen kesän kesätöissä ja ihan mukavaa oli.Äkkiä se hurahtaa kuukausi tai kaksi, allitkin lähtee kätevästi.Sitten voikin taas laittaa ne luputiinit jalkaan.
Ei kai tuomio voi hovissa nousta mikäli syyttäjä ei myös valita?