Mikael ja Maria = Matti ja Mervi

Mikael ja Maria ovat vallanneet Matin ja Mervin paikan suomalaisessa mediassa. Tiedämme heistä kaiken, esim seksioppaan käyttö on tuotu julkisuuteen. Suhteen päivitykset mediassa ja somessa ovat jatkuvia, samoin ennen avioerohakemusta viikottaiset haastattelut rakkauden vakuutteluineen olivat esillä. Heille ei suhdetta ilmeisesti ole olemassa ilman jatkuvaa julkisuutta. Kaksi narsistia, ei ihme ettei suhde kestä.
56361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 56

Vanhimmat

Kaksi valtakunnanpelleä. Molemmat nauttivat kansalaisten verovaroista. Unohtivat kertoa vuosien juomisen.

Äänestä
  • Siinäpähän suuteloitsevat, eroavat ja taas yhteen menevät. Ennen seuraavia eduskuntavaaleja he ehtivät tuolla tahdilla viettää vielä lukemattomat määrät kuherruskuukausia.

    Parasta tuossa Mooseksen pressavaalien vetäjässä on se, että jokainen "/-uutinen" tulee viemään rahaministeri Urpilaisen puoluetta yhä kauemmas alaspäin eräästä "populistista".

    Äänestä

Todellisia pellejä minunkin mielestäni.

Äänestä

Tämä demaripari on siitä erikoinen pari, että he eivät kerää pisteitä itselleen mustilla silmillä ja mustelmilla, vaan rakkaudella. Heidän rakkaus on kestänyt, vaikka eropaperit on jätetty. Mikael Jungner on sivistynyt ja korkeasti koulutettu ihminen ja demarit saisivat olla kiitollisia, että hän on heidän joukkuessaan. Demareita vaivaa hyvämieskato ja Mikael Jungner on kultakimpale sellainen, Hän on perinyt Tommy Tabermanin aukon ja hän ei kitsastele tunnustaa, jos rakastaa ja rakastaa niin, että sattuu.

Äänestä

Kuka on Junkkeria kouluttanut niin korkealle, että on oikein sivistynyt? Ja rakkaus on kestänyt, vaikka eropaperit on jätetty.

Köyhää taitaa olla kun iltalehdille pitää joka viikko myydä muka-uutisia, Nykäsen tapaan. Matti se myi lisäksi omia nimikirjoituksiaan Keltaisen pörssin palstoilla.

Äänestä

Keskenkasvuisen nulikan käytöstä tuollainen vekslaaminen Mikaelilta.
Ei ole poliitikkona vakavasti otettava.

Äänestä

Mikael Jungner - Mazda MX-5 Miata 1.8 vm. 2008. Uusin opasvalinta on nyt auton korjausopas. Ei siinä paljon naimaoppaita ehdi lueskella, kun pitää saada p(i)ll .... avoauto ajoon ennen Juhannusta.

Sillä sitä onkin kiva sitten kurvailla motaria pitkin kohtii landee Jutta hulmuten. Ja jos akku on tyhjä, niin alamäkistartti toimii takuuvarmasti.Onhan se alamäki jyrkentynyt jo 1%:n vuosivauhdilla 10 vuoden ajan.

Odotelkaa kansalaiset vielä tovi. Ei aikaakaan, kun juttuja kirjoittaa Alibi?

Äänestä

Molemmat ovat naiveja narsistieja, julkisuusriippuvaisia ja keskenkasvuisia yksilöitä, vailla selkeitä päämääriä elämässä.
Pääasia tuntuu olevan, että naama vilkkuu kuvalehtien kansissa lähes viikottain. Täysin epäuskottavaa porukkaa. Minä ainakin laitan äänen pois telkkarista, kun Maria jorisee kuulutuksiaan. Ei jaksa eikä viitsi kuunnella eikä katsella.

Äänestä

jungeri ja jalkavaimo ovat kertoneet sairautensa, elämäntarinsa ja seksijuttunsa miljoonaan kertaa eri lehtien palstoilla.vielä puuttuu jallu, kalle ja erotiikanmaailma.

Äänestä

Näitä asioitahan Suomen kansan enemmistö vaatii luettavakseen ja eritoten lööpeillä iltalehdet tienaavat rahaa. Kyllä nämä lööpit Mikael Jungnerista ja hänen vaimostaan ovat kovin heppoisen oloisia, verrattuna Matti Vanhasen ja Tanja Karpelan lööppeihin, kun nämä olivat ministerisvirassa.

Nyt todella on ollut hiljaista ja mielenkiinnotonta, kun tämä kepulaisen ministeriskaksikko ei keikaile Arkadianmäellä. Tämän hallituksen yhdestäkään ministerin toilailuista ei iltalehdet ole päässeet rikastumaan ja tämän takia näillä lehdillä nälkä on suuri. Jyrki Kataiselle pitäisi antaa täysi kymppi siitä, että hänen hallituksensa ministerit ovat siivommasta päästä kautta aikojen ja eivät revittele yksityiselämällään ja seksiaddiktioillaan eikä koira-asennnoillaan.

Olihan se aika noloa touhua, kun Suomessa oli pääministeri, jonka naisasioita perkattiin oikeuslaitoksissamme. Varmaan tuo Matti Vanhanen yritti ottaa mallia Italian Berlusconista, joka on politiikkona iljetyksien iljetys. Matti Vanhanen on tunnustanut nyt, että HÄNELLÄ MENI VALTA PÄÄHÄN. Taitaa tällä herkitymisellään ja tunnustamisellaan pyrkiä taas Arkadianmäelle ja kun sinne pääsee saman meininki jatkuu? Liekkö tuo Juha Sipilä opastanut häntä, kun noilla kepulaisilla on valtakiima päällä?

Äänestä

Maria Jungner on kertonut kuinka he käyttivät seksiopasta.Pariskunta ei ole asunut samassa osoitteessa avioliiton aikana kuin pari viikkoa ja heti tuli ero. Se ei ole kuitenkaan estänyt antamasta ennen vaaleja haastatteluja kaikkiin lehtiin siitä, kuinka rakkaus kukoistaa ja he ovat niin onnellisia. Tämä on tehty pelkästään hyötymismielessä. Vaalien jälkeenhän oli juttuja lehdissä siitä, kuinka Urpilainen oli kieltänyt Jungnereita eroamasta ennen vaaleja, jotta tarvittavat rakkausjutut saatiin lehtiin. Nythän on näkynyt jo kirjoituksia siitä, että esim lautakasajuttu oli lähtöisin Demokraartin poispotkitulta päätoimittajalta. Vanhanen ei levitellyt naisjuttujaan itse niinkuin Mikael Jungner, vaan Ruusunen teki niin rahan takia suhteen loputtua.
Mikael ja Maria ovat antaneet yhdessä lukemattomia haastatteluja, joissa he ovat ylistäneet rakkauttaan.
,







tiedossa, että lautakasajuttu on lähtenyt Demokraatin entiseltä päätoimittaja

Äänestä

Jungnerhan jäi tässä taannoin kiinni siitä, kun hän lemmekkäästi käveli aamuyöstä avustajansa kanssa Helsingin katuja käsi kädessä

http://www.seiska.fi/channel/6/Viihdeuutiset?keyword=jungner

Seiska on uutisoinut myös, että Jungner on eduskunnassa laukannut kuin Reetu Kivinen perussuomalaisten kansanedustaja Arja Juvosen perässä..

..joopa..joo..kun syö kourakaupalla vaaleapunaisia viagra-pillereitä niin pakko siitä on potenssin noustava ja "pikku Mikaelkin" alkaisi jököttää ..

Kysymys onkin siittä miten uskottava voi olla tuollainen luolamies SDP:n ministerien viestintä avustajana...mitä osoittaa se, että julkisella paikka esiintyy kuin puberteettinen teini...

Seiska-Lehti julkaisi Helsingin rautatieasemalta otetut salakuvat, joissa SDP:n kansanedustaja Mikael Jungner suutelee kiihkeästi ristiveristä hoikkaa naista.

http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Mikael-Jungner-suuteli-ja-kouri-vierasta-naista-kuvat/1001454

Äänestä

Kuka se ei olisi elämänsä varrella etsinyt vauhtia seksioppaista sitä vartenhan niitä on olemassa. Nääs eihän kaikille riitä pelkkä lähetyssaarnaajan asento, ei todellakaan, jos meinaa saada kaiken irti tuosta nautinnosta. Moukkamaista ajatellakkaan, että Jungnerien pariskunta olisi poikkeus. Miten tuon Matti Vanhasen morsiankin kehuskeli nelinkonti eli koira-asentopanoista, joista silloin pääministerimme eritoten tykkäsi? Suomen kansa sai oikein makustella näillä asioilla. Vaatimattomiahan nämä jutut nyt ovat verrattuna siihen, mitä silloin lehdemme meille tarjosivat.

Äänestä

Oliko ero pelkkä julkisuustemppu EU-vaaleja odotellessa?

Nyt sitten ”suukottelivat Bulevardilla” - En halua kommentoida asiaa millään tavalla.

Äänestä

Kyllä kateellista porukkaa riittää, kun ei itse ei kelpaa kenellekkään ja jää ilman suukotteluja, ihailua ja taivaallisia seksikokemuksia. Näinhän on, että toiset saavat ja toiset eivät ja toiset joutuvat etsimään seksikumppania jopa tietokoneen perseestä. Näin joutui myös entinen pääministerimme Matti Vanhanen, tuo Ruusunen oli juuri tietokonelöytö. Taisi se seuraava Mertala olla vongattu joltain lenkkipolulta.

Pitäisi käyttää Rexonaa, että paremmat mahdollisuudet olisivat puolisomarkkinoilla. Tosi on näin, että moni haisee pahalle jo metrin etäisyydeltä ja tämän takia hän ei kelpaa kenellekkään. Moni ei edes kehtaa vaihtaa alusvaatteitaan ja arvata vain saattaa, kiinnostaako seksi tuollaisten kanssa.

Voihan se olla tuo ammattikin, jos sitä ei ole hankittu ja vallankaan kunnon koulutusta, niin joutuu tyytymään huonompaan löytöön. Aivan selvää on, että laatua ei saa ilman koulutusta ja ei kunnon työpaikkaa. Hielle haiskahtavia hommia joutuu tekemään ja känsäthän siitä kouriinsa saa. Arvata vain saattaa, iho menee kananlihalle, kun kuvittelee noiden känsäkourien lähentelyjä. Känsäkourathan ne täällä kesustelupalstoilla meuhaavat mikä naisen puutteen takia, mikä seksin puutteen takia. Noissa persuissa on noita känsäkyrsähakkaraisia enemmän, kuin muissa puolueissa.

Äänestä
  • Mikaelin tavoite on päästä naimaan jokaista nuorta naisalaista!

    Äänestä

  • ”Kyllä kateellista porukkaa riittää, kun ei itse ei kelpaa …”

    Ymmärsit väärin, en minä Mikaelia kadehdi vaan säälin ja yritän ymmärtää, mutta auttaa en voi. Puolueen yhä paheneva alennustila huolestuttaa minua ihan tosissaan.

    Äänestä

panisin

Äänestä
  • Lppionen ei ottant vierasta vei toiselta, siistiä

    Äänestä

  • ersillee kirjoitti:

    Lppionen ei ottant vierasta vei toiselta, siistiä

    Miksi Lipposen rakkauselämästä ei juuri kirjoitettu. Hylkäsi entisen vaimonsa nuoremman vuoksi, tämä oli lisäksi naimisissa toisen kanssa.

    Äänestä

Oliko "kottikärryt-asento" erityisesti Marian mieleen?

Äänestä

Eivät he "sattumalta" päädy julkisuuteen tuon suhteensa takia.
Iltapäivälehtien numerot molempien kännyssä ensimmäisinä,ja niihin tyrkytetään
paikat ja ajat missä "esiinnytään".
Jotkut pysyvät lööpeissä noin....jotkut osaamisensa ansiosta.

Äänestä

Kauniit ja rohkeat ihmiset ovat aina mielenkiinnon kohteita ja siksipä he ovat aina meidän mielissämme. Näin näyttää täälläkin olevan, mutta kovin kateellisessa mielessä. Eihän meille kaikille ole siunattu komiata ulkonäköä, ei kunnon ammattia, eikä edes kunnon työttöystävääkään ja tämä jos mikä saa monen tulistumaan ja kateilemaan?

Onhan tuo Maria Jungnerikin aina namusen näköinen söpöine huulineen ja ei tarvitse ihmetellä, jos tuo Mikael Jungner YLE:n sohvalla häneen aikanaan lankesi. Niin kuin muistamme noita kuuluttajanaikkosia istutettiin monet vuodet sohvalla ja aina jäi vaivaan, että onkohan noilla sohvilla muuta käyttöä? Nyt nuo kuuluttajanaikkoset istuvat sentään nojatuolissa ja siinä voi olla ehkä hiukan vaikempaa kuumetuneita tunteita höllentää. Onhan tarinoita Fiat 600 panijoistakin, mutta liekkö asioissa mitään perää.

Äänestä
  • Junkkeri pyrkii naimaan kaikkia naisalaisiaan.

    Äänestä

Mikael oli naimisissa kun alkoi Marian kanssa seurustella, samoin Lipponen teki aviorikoksen. Lipponen juoksi Päivin perässä Pariisissa pääministerinä ollessaan, tämän on Päivi itse kertonut. Mikaelissa ja Mariassa ei ole mitään, mitä tarvitsisi kadehtia, noin suuri julkisuuden tarve vain ihmetyttää.

Äänestä

"Eihän meille kaikille ole siunattu komiata ulkonäköä, ei kunnon ammattia, eikä edes kunnon työttöystävääkään"

Voi sua jungeri.....itse joudut täällä kehuskelemaan itseäsi.
Ei tuo sun ulkomuotos mikään kummoinen oo.
Ammattias en tiedä.Se ei noista lehtijutuista käy ilmi.

Äänestä

Mikael Jungner on lakimiehiä ja hyviä sellaisia ja näin korkeasti koulutetut tyypit ovat tervetulleita SDP:n. Tuosta hänen siippansa koulutuksesta ei ole tietoa, että onko hän satsannut itsensä sivistämiseen jossain korkeakoulussa tai yliopistossa. Mikael Jungner on opiskellessaan lakia omien sanojensa mukaan ollut kokoomuksen kannattajia, mutta on kuitenkin viisastuessaan tullut siihen tulokseen, että SDP on sosiaalisesti oikeudenmukaisuutta tavoitteleva puolue ja sopivampi hänelle.

Äänestä

Mikaelia ei kiinnosta muu kuin alaisten nussiminen.

Äänestä
  • ... niin ja mamuttaminen, pakkoruotsittaminen ja homottaminen.

    Äänestä

Viikko edellisestä "matti ja mervi"-jutusta.
Veto,että ensi viikolla taas tiedottavat pussailuistaan.

Äänestä
  • Hyvin he pysyvät aikataulussa.Tasaiseen tahtiin soitto lehtiin,aina menee läpi.
    Halutaanko me kuulla noista idiooteista?
    Äänestetään ne unholaan.

    Äänestä

Toivottavasti Mikael Jungner pyrkii EU-parlamenttiin, koska Jutta Urpilainen ei antanut hänelle viestintäministerin salkkua. Tuo salkku olisi kuulunut automaattisesti hänelle. Johtajakokemusta omaavalla Mikael Jungnerilla olisi paljon annettavaa noilla isoilla areenoilla mielestäni enemmän, kuin noilla pappismiehillä. Liisa Jaakonsaari on ollu topakka täti ja hänen äänensä on kuulunut ja näkynyt sosiaalisessa mediassa. Liekkö hänkin lipsunut enemmän, kuin piirun verran oikealle, kun hänelle on annettu tilaa eliitin ja kepulaisten omistamissa medioissa. Tosin Helsingin Sanomat ovat pysyneet kepulaisille uskollisina Sipilän sanomina ja siellä ei liiemminole herunut kehumisille tilaa SDP:n politiikkojen tekemisistä. Liisa Jaakonsaari ei ole pettymys äänestäjille ja siksipä toivoisikin hänen jatkavan.

Äänestä

Ei se taapertaja, toivottavasti ymmärtää vetäytyä. Viimeks kun näyttäyty, niin
painoo taas lisää reippasti ylitte. Niin, no joskus hän jotain sieltä kertoo kuulumiset,
että siinä mielessä kyllä. MITRO pois sieltä ja menkööt pois politiikasta koko ukko.

Äänestä
  • Uskallan epäillä, että Mitro ei lähde Brysselistä kulumallakaan. Belgialainen ruoka ja olut ovat sen verran maistuvia, että meppipaikka vetää Mitroa puoleensa kuin hunaja mehiläisiä.

    Äänestä

Itähelsinkiläisellä TB-huoltamolla kuiskittiin, että Mikael olisi polttanut seksioppaansa juhannuskokossa.

Syy oli kuulemma se, etteivät oppaan ohjeet tehonneet. Siitä suivaantuneena Mikael on päättänyt jättää pimperoiset rauhaan ja on lupautunut Sulkavan kirkkovenesoutuihin melamieheksi.

Jos tuo huhu pitää paikkansa ja jos Mikael menestyy souteluissa, niin siinä saattaa olla pieni mahdollisuus saada alamäkipuolueen syöksykierre jopa katkeamaan.

Äänestä

Vihdoin eroon muka lopullisesti. Osuvasti sanottu. Selvä Matin ja Mervin inkarnaatio, mutta näissä on enemmän pintaliitoa. Matti ja Mervi on enemmän tuulipukutaviksia.

Äänestä

Demareitten kannatuksessa näkyy hyvin tuo "rakkaudenpuolueen" brändi.
Lisää näitä ja pari kuseniinaa niin päästään alle 10% kannatukseen.

Äänestä

Alkuviikosta taas kuullaan parisuhdeuutisointia.
Olikos nyt vuorossa ero vai yhteen?Mulla on saattanut jäädä joku jakso väliin.
No,juoni on senverran yksinkertainen ettei haittaa.

Äänestä

Pitäisi sitä oppia rakastamaan lähimmäistä, kuin itseään muidenkin, kuin demariaatetta kantavien. SDP todella taitaa olla Suomessa ainoa puolue, joka oikeasti välittää myös sairaista, vanhuksista, lapsiperheistä ja niistä, joilla on niukasti rahaa elämiseen.

Tämän takia tämä hallitus, jossa SDP mukana saattoi vajaassa vuodessa voimaan vanhusten hoitopalvelulain, jonka pitäisi taata jokaikiselle vanhukselle kunnollisen hoidon. Henkilömitoituksista SDP joutui vääntämään kättä kokoomuksen ja rahapiirien edustajien kanssa, koska sieltä tuli kovaa vastustusta ja sitä, että vanhuksemme eivät tarvitse niitä hoitavia käsipareja. Suuren kiitoksen tästä hoitopalvelulain voimaan saattamisesta täytyy antaa Maria Guzenina-Richardsonille.

Toinen valtava tappelun kohde kokoomuksen ja hyvin toimeentulevien edustajien kanssa on ollut tuo terveyspalvelujemme uudistaminen. Nuo kepulaiset ovat uhonneet kaatavansa koko Sote-uudistuksen, jos pääsevät vallankahvaan. Taatusti kaatavat ja sitten tällä saralla seuraa hiljaiseloa, niin kauan kuin kepulaset ovat vallankahvassa. Kahdeksan vuotta olivat peräjälkeen pääministeripuolueena ja näitä asioita siis vanhusten asioita ja terveyspalveluasioita ei saatu minkäänlaiseen kuosiin. Nolla tilanteesta tämä hallitus lähti selvittämään asioita ja valmista on syntynyt.

Siksipä tuo Maria Guzenina-Richardson koko hirvittävää vastarintaa ja mustamaalausta, koska hän juuri taisteli tässä porvarisalkkuenemmistöisessä Jyrki Kataisen hallituksessa vanhuksien ja sairaiden asioiden korjaamista ja nyt heti. Kyllätäh tuo Paula Risikko yritti rusikoida ja nyt täytyy seurata miten kovasti rusikoi nykyistä peruspalveluministeriämme Susanna Huovista.

Äänestä
  • Päätit sitten ihan itse kehua itseäsi.
    Floppi oot ja turhiksena elät.

    Äänestä

  • ”Tämän takia tämä hallitus, jossa SDP mukana saattoi vajaassa vuodessa voimaan vanhusten hoitopalvelulain, jonka pitäisi taata jokaikiselle vanhukselle kunnollisen hoidon.”

    Tarkoitatko tällä sitä Kuseniinan lupaamaa takalautaa? Mitenkä se tuossa mainostamassasi laissa mainitaan?

    Äänestä

Koulutuksen valehdelleen Kusenniin virkamiehet totesivat olevan lapsen tasolla. Hänet piti potkaista pihalle enempää sotkemasta.

Äänestä

Jos vanhusten hoidosta kesän jälkeen yksikään hoitolaitos lipsuu, niin takalauta pamahtaa päälle ja se koskee jokaikistä laitosta Suomessa. Ainakin niissä hoitolaitoksissa, joissa vanhuksia on kohdeltu huonosti ja jätetty yksinkertaisesti hoitamatta parannusta on tiedossa.

Äänestä

tanssii tähtien kanssa- ohjelmassa Maria oli häikäisevän kaunis.

Äänestä
  • Joko huomenna uusi juttu saatu lehteen?
    Vieläkö menee läpi ero-yhteen-ero tarinat,vai siirrytäänkö hardcoreen?

    Äänestä

  • jänskättää kirjoitti:

    Joko huomenna uusi juttu saatu lehteen?
    Vieläkö menee läpi ero-yhteen-ero tarinat,vai siirrytäänkö hardcoreen?

    Julkisuuskiimaa tänään Yle-puheessa klo 18 seksiguru Maria ja rakkausguru Mikael

    Äänestä

Jos ymmärsin oikein niin.

Mikaelin kananväristykseen konnektoituminen on megatrendi jota 5,6 milj suomalaista ei ymmärrä.

Maria ajattelee heti kuumia puumia joiden rakkaus yhdeksäntoistavuotiaaseen ei ole automaattisesti muilta pois.

Äänestä

Tänään näköjään suhdepäivitysjuttu saatu läpi.Pettymys.Tylsää paskaa.
Vaisua kuin puolueen kannatus.

Äänestä

Surkea oli edellinen raportti.Kiinnostaa kohta enää,että tuleeko seuraava tiistain vai keskiviikon lehteen.
Kuinka vakavasti otettava poliitikkona?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


20+3 kirjoitti:

Mikael ja Maria ovat vallanneet Matin ja Mervin paikan suomalaisessa mediassa. Tiedämme heistä kaiken, esim seksioppaan käyttö on tuotu julkisuuteen. Suhteen päivitykset mediassa ja somessa ovat jatkuvia, samoin ennen avioerohakemusta viikottaiset haastattelut rakkauden vakuutteluineen olivat esillä. Heille ei suhdetta ilmeisesti ole olemassa ilman jatkuvaa julkisuutta. Kaksi narsistia, ei ihme ettei suhde kestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu