Kiveksiä pakottaa istuessa?

Was was good

Ei tarvi istua yleensä edes kymmeniä minuutteja, kun alkaa tuntumaan kiveksissä epämukavalta. Tavallaan kuumottaa, mutta epämukava pakotus tuntuu. Ei varsinaista kipua. Yleensä yritän huomioida, etten istu kiveksien "päällä", sekä etten pidä tiukkoja alusvaatteita. Tästä huolimatta alkaa kuumottamaan, pakottamaan. Yritän myös istua tuolin reunalla, mutta sekin on pidemmän päälle tosi epämukava asento. Ainoa mikä auttaa, on istua ilman alkkareita. Silloinkin saattaa housuissakin edelleen tulla epämukavaa oloa. Kaikkein parhaalta tuntuu olla ilman mitään housuja, mutta se ei taas ole niin hygienistä.

Kaikkein kamalinta on istua autossa, koska kiveksillä ei ole mitään vapaata tilaa. Penkki kuumottaa housujen kanssa pahasti.

Miksi kivekseni oireilee tällä tavalla? Onko normaalia?

5

1683

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitä pikemmin !

      Kaitpa tuon, täysijärkisenä ymmärrät, ettei kaikki ole kunnossa.
      Joten hakeudu, mahdollisimman pian lääkäriin.
      Jossain on vikaa ja kunnolla. MM siittiöt eivät kestä liikaa kuumuutta ja onhan tuo muutenkin epämiellyttävää.

    • Klamydiaakin

      Eihän se normaalia ole tietenkään.

      Minulla oli niin, että alkoi pakottaa istuessa jos oli tiukemmat farkut. Jos oli tiukat alkkarit ja väljät farkut, oli helpompaa. Lääkäri laittoi sp-tautitesteihin, koska klamydia voisi aiheuttaa tuollaista kipua. Ei ollut sitä, mutta laittoi silti antibioottikuurille, jonka loppupuolella se kipu ja arkuus hävisivät. Kivekset ovat edelleen hieman kosketusarat, kun se tulehdus kai aiheutti rakkuloita.

    • toimi heti

      Todennäköisesti tulehdus - jos sp-taudit voidaan sulkea pois. Nyt hopi, hopi lääkäriin, ennenkuin pahenee ja nousee, siemenjohtimeen, virtsarakkoon, ...ym.
      Ei leikin asia,

    • asdafhr

      Mikä AP oli, itselläni samaa tuntemusta

    • pakilan-mies

      Normaalia tuo on. Älä nyt usko kaikkia hörhöjä, heh ja heti lääkäriin, voi vittu mitä urpoja, runkkaa vaan enempi, niin auttaa.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4398
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3221
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2512
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2465
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      102
      2154
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1642
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      35
      1261
    Aihe