Odottavan aika on pitkä, mutta loppupeleissä sinut palkitseva. Jos nyt hylkäät minut, hylkäät muutakin elämässäsi. Hylkäät sisimmät tuntosi ja ehkä koko olemuksesi. Älä tee sitä virhettä. Minä olen olemassa ja elän elämääni vain sinua varten. Tiedostan sinut. Tapaamme, kunhan saan kerättyä rohkeuteni kertoa nämä asiat sulle nokatusten. Jos saan pakit, saan ne varmaan hyvästä syystä. Voit läimäyttää minua kunnolla. Sen olen kyllä ansainnut. Pikku potkunkin perseelle. Hyvässä lykyssä ensisuudelman vielä näiden lämärien jatkoksi.
nainen, että sinut "huomaan"
Vielä se aika tulee
27397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Kaunis viesti jollekin! Toteuta toiveesi ja jos hän oikea sulle, tuskin hylkää sua.
Elämä vaatii rohkeutta, mutta myös sulle palkitseva
Oikein. Onnea ykkösnaisen kanssa. Olkoon hän myös ainoa. Ja oikea.
Ei oo aapeeltä tämä juttu.
"ap" on AINA aloituksen tehnyt, siis ketjun aloittaja, ts. AlkuPeräinen.
Haluan olla kaunis kun tapaan hänet, joten valmistaudun sitä varten. :) Haluan olla yhtä kaunis kuin rakkautemme. Arkipäivässä en ehdi ulkonäköä juuri miettiä, mutta aloittajan kaunis kirjoitus sai minut ajattelemaan noin.
Ja mitähän oletat, että hän tekee sillävälin kun sinä keräät rohkeutta?
Hän tekee kaikkensa.
kyllä,odottavan aika on pitkä....epäilen,että sinun osaltasi 'tunteet' olisivat jo laimenneet?
Jos rohkeutesi keräisit jo piakkoin,olisi koko kesä edessä...yhdessä :)
Voi kun tietäisi että hän ajattelisi noin. Ei ihmistä varsinkaan häntä voi niin vain häätää sydämestä ja ajatuksista mutta tämän täällä sekoilun haluaisin todellakin hylätä ei ole oikein hyväksi.
tavannut häntä vähään aikaan?
En ole tavannut ja sehän tässä just harmittaakin. Näen häntä kyllä, mutta mutta. Ei me kumpikaan "joudeta" pysähtymään.
milloin? maanantaina? toivossa on hyvä elää :) minun siis ;)
Kerro, kerro! Olen odottanut sitä. Olen itsekkin yrittänyt kerätä rohkeutta kertoakseni sulle.. Kaipaan sua niin........................................................................................
Onhan sulle nimi annettu, vai onko? Ethän sä tietenkään sitä paljasta. Tietty.
En paljasta, sinähän sen tiedät
Jos se nainen on kiinnostunut ja vakavissaan, hän odottaa sinua kyllä. Ole rauhassa. Niin se menee. Jos tietää, että olet kiinnostunut tai on syytä epäillä, saattaa odottaa varsin pitkäänkin.
elämä niinkin, odotellessa.
Älytön ja typerä aloittajan viesti.
Turpa kiinni ilonpilaaja. Kaunis viesti jollekin naiselle.
Ei naiselle sanota "älä tee sitä virhettä". Ei edes vitsinä.
pistähän töpinäksi sitten.
ei kenenkään voi olettaa odottavan ikuisesti, jos ei ole minkäänlaista lupausta tulevasta. tyhmäähän se olisi.
pelkät kauniit sanat ja aikeet, varsinkin jos jäävät vain tänne, eivät riitä.
ymmärrät sen itsekin.
minä nainen odotan häntä ikuisesti. Teen kaikkeni, jotta hänen nainen olisin. Kaikki hyvän tahdon ja aidon, viattoman rakkauden nimessä.
ole vaan henkiolento.
meillä lihaa ja verta ja elämää sykkivillä tyypeillä aika on rajallinen.
alittaja oikein aloituksen, että odottavan aika on pitkä,että 'huomaat' hänet? Etkö ole huomannut häntä tähän asti?
Eli onko hänellä pienintäkään aavistusta edes,että olet kiinnostunut hänestä?
Pakkohan teillä on 'jotain' olla meneillään,jos tuollaisen viestin kirjoitat.
Sekavaa...
alittaja = aloittaja :D
Enhän minä ole sinua hylkäämässä, en todellakaan. Täällä sinua odotan vain....sydän tunteita täynnä. Toivon kuitenkin, että et odotuta enää kovin kauan, sillä tuntuu, että halkean näihin tunteisiini.
Ja mitä siihen läimäytykseen tulee, sen olet kyllä ansainnut ja sen varmasti tulen vielä tekemäänkin...kaikella rakkaudella tosin ;)
odottaa prinssiään ja aikaa sopivaa. Odottavan aika on vaan turhan pitkä. Läsnäoloa ja asioiden jakamista kaipaan ehkä enemmän kuin mitään muuta. Tai.. kai jotain muutakin.