Arhinmäki

Arhinmäki valittiin hetki sitten puolueeni vasemmiston johtoon. Valinta oli yksimielinen. Hienoa ja onnea Paavolle.
850
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hukkuva hysäri lauman jäänne. Samasta viemärsitä vetästä alas!

Äänestä

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/11

Eduskuntavaaleissa äänestin vasureita, koska Paavo oli niin vakuuttava, nyt olen todella pettynyt, mutta ehkä tilanne korjautuu.


https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/11

http://petrikivikangas.puheenvuoro.uusisuomi.fi/133618-eu-kansanaanestysaloitteen-nimienkerays-kaynnissa




Nyt on siirrytty sanoista tekoihin, ja EU-kansanäänestysaloitteen nimienkeräys on myös omalta osaltani saatu käyntiin. Olen ollut viimeaikoina organisoimassa "Irti EU:sta!"-toimintaryhmää, jonka päämääränä on mm. järjestää kansalaisaloitteen nimienkeräystapahtumia Helsingissä. Toimintaryhmä on puoluepoliittisesti sitoutumaton, eli kaikki Suomen kohtalosta välittävät ovat tervetulleita mukaan.

Tuossa se minunkin viestini, nyt tarvitaan toimeliaita ihmisiä,
eikö vasemmistonuoretkin halua eroon EU;sta, vai muistanko
väärin?

No niin tai näin ,tehdään nyt yhteistyötä, toimessa on kaikkien
puolueden äänestäjiä ja jäseniä- ja tietenkin sitoutumattomia.

Tulkaa nyt mukaan,keräysaika loppuu kuun lopussa, joten nyt on kiire, keräystyössä tapaa mielenkiintoisia ihmisiä, yhdistäkää huvi ja hyöty.

Ohjeet linkin sivustolla.

Äänestä

Kyllä kelpaa taas olla vasemmistoliiton äänestäjä.

Äänestä
  • Pöljä kehtaa tunnustaa?

    Äänestä

Audin takapenkillä viihtyvä takinkääntäjä valehtelee taas kansalle
"Lähtö oli kuitenkin lähellä osinkoverouudistusta käsiteltäessä. Jos hallituksen esitystä ei olisi korjattu, hallitusovi olisi kolissut."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013060817116570_uu.shtml

"Arhinmäki huomautti, että jos vasemmisto olisi saanut päättää, arvonlisäveroa ei olisi nostettu. Ratkaisu ei hänen mielestään kuitenkaan kasvattanut tuloeroja.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013060817128391_uu.shtml

Ei taida tuohon klovniin uskoa kukaan selväjärkinen "mies" jonka ammattitaito (ja ainoa) on näinkin vaativa kuin nurmikon leikkaaja Helsingin kaupungin puistoyksikössä

Äänestä

"Arhinmäki valittiin hetki sitten puolueeni vasemmiston johtoon. Valinta oli yksimielinen. Hienoa ja onnea Paavolle."

Hieno juttu. Kepeät mullat vassin haudalle ja hauskaa jatkoa sosialidemokraattien ja vihreiden riveissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex... kirjoitti:

Arhinmäki valittiin hetki sitten puolueeni vasemmiston johtoon. Valinta oli yksimielinen. Hienoa ja onnea Paavolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu