Etelä-Afrikan presidentti kehottaa ihmisiä rukoilemaan Nelson Mandelan puolesta. Tuumin tässä, mahdetaanko "Suomen Mandelan" eli Jussi Halla-ahon puolesta joskus vielä rukoilla samalla tavalla koko maan laajuisesti. En pidä sitä mahdottomana. Halla-aho on ollut kokonaisen sukupolven ääni, suomalaisuuden vihollisten tärkein vastustaja.
"Etelä-Afrikan Halla-aho" kuolemansairas?
Miettikääpä tätä
22144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
seisooko sulla kun kirjoitit tuota? joka vedit kuivat halla-ahon kuvalle?
ps. mene pummi töihin
Olipa asiaton kommentti taas, mutta niistähän teidät vihervasemmistoääliöt tunnetaan. Mutta tiedättekö mitä jatkuvasta provosoimisesta seuraa? Pelkään että saatte kohta Suomen kansan syvien rivien vihat osaksenne. Tosin sama tapahtui Suomessa vasemmiston kohdalla jo vuonna 1918, 30-luvun vaihteessa, 40-luvun lopulla ja taistolaisaikana 70-luvulla. Niin, tässä tunnetaan historiaa. Tunteekohan nykyvasemmisto? Koivulaaksot ja muut? Ja kysyjäpelle?
sinun vertauksesi oli niin asiaton että siihen ei voi muuta vastata kuin "törkeydellä". kerro toki myös miten tämä sinun "hehkutus" liittyy siihen että perSSut pitävät itseään suurimpana suomalaisena työväenpuolueena?
kerro myös mitä tapahtui vasemmistolle suomessa 40- luvun lopulla ja 70-luvulla? miten tämä "suomen kansa syvien rivien vihat" oikein ilmeni? kuinka monta kommaria silloin ammuttiin tai kivitettiin kuoliaaksi "syvien rivien" taholta?
ps. mene pummi töihin.
Mandelaa vankina pitäneet olivat Halla-ahon ideologisia sielunveljiä. Et voisi pahemmin häpäistä Mandelaa kuin vertaamalla Hitleriin.
Avaajan vertaus on ehkä hieman yliampuva mutta kyllähän Halla-aho ja myös Heikki Tala ovat puolustaneet tämän maan suomalaista enemmistöä samalla tavalla kuin Mandela on aikoinaan taistellut oman maansa sortavaa apartheid-politiikkaa vastaan. Suomessa apartheidia ajaa mamuhyysäriporukka "positiivisella syrjinnällä" ja RKP:n kielifasistit. Näin ajattelevat nyt tuhannet suomalaiset. Viesti leviää, liike kasvaa.
höö...voistiko kertoa miten tämä etelä-afrikan aparheidiin verrattavissa oleva sorto näkyy suomessa tänä päivänä? mihin "hurrit" ovat perustaneet meille suomalaisille tarkoitetut kotomaat? voisitko myös mainita mistä löytyy ne rannat, linja-autot, ravintolat yms joita "rajaa" on tähän rinnastettava teksti "only white people"?
Uskomatonta mihin persut kykenee,Mandela on valtiomies ja rauhan puolustaja ja rakentaja,Halla-Aho on rasisti ja riitapukari,juuri sellainen joita vastaan Mandela on elämänsä taistellut
Mandela on suurmies, Halla-aho kuuluu sarjaan "pienet hyypiöt haluaisivat tehdä jotain suurta". Mandela tullaan muistamaan aina, Halla-ahoa ei.
Suomen Sisun perustusasiakirjassa Mandela kuuluu vastustettavien joukkoon. Lukekaa netistä.
Ei vastusta henkilökohtaisesti Mandelaa vaan sen edustamaa järjestöä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_Sisu
http://www.jsn.fi/sisalto/3853-il-08/?search=suomen sisu
Halla-aho pitää Nelson Mandelan edustamaa väestöryhmää ali-ihmisinä. Halla-aho on moneen kertaan ilmaissut epäilynsä Saharan eteläpuolisen Afrikan asukkaiden älynlahjoja kohtaan.
Halla-ahoa ihan takuulla loukkaa hänen vertaamisensa tämän ihmisryhmän edustajaan.
Voiko niitä sitten kutsua yli-ihmisiksi?
Halla-aho laskee itsensä kuuluvaksi siihen samaan germaaniseen yli-ihmisryhmään joka loi ensimmäisen korkeakulttuurin Atlantiksessa miljoona vuotta sitten.
Miltä alueelta olet kotoisin? Mitä vaaleammalta alueelta olet, sitä enemmän olet arjalainen. Tummat alueet ovat ali-ihmisten alueita. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/34/Ripley_map_of_cephalic_index_in_Europe.png
Otapa nyt mitta käteesi ja mittaa kalloindeksisi. Jos kallosi on liian leveä, yritä jotenkin manipuloida sitä arjalaisemmaksi. Valkoisin terveisin Tri Hullu-Uho.
Mene pummilla pummi!
kulla mina ihmetellä teitä perussuomi,minusta viheriä on huva puolue kun he antaa tasa arvo tulla suomi.taalä on helpo elää kun me saada paljo rahaa ilmanen .perussuomi liika omamaa puoli mutta viheriä puolue haluaa paljo meitä musta mies ja mina halua se nainen viheriä joka pää vääntelehtiä ,oliko se joku sinämaki. sitä mine ei vain ummarra viheriä mies joka haluaa työntä kalu miehen anus aukko..hyi haades kalussa lantaa,mutta me haluta suomi koska he yksinkertanen kansa ja me saada hyöty ja kaapata valta vihreä puolue kanssa.
Mitä hyvää se Mandela on tuonut Suomelle?
Mitä hyvää sinä olet tuonut Suomelle?
no kuule mandela loi demokraattisen etelä-afrikan, jossa myös verotuksen kautta pyritään jakamaan koulutusta, terveydenhoitoa ja elintasoa mysö mustalle väestönosalle. tämän seurauksena etelä-afrikasta ei lähde ihmisiä pakolaiseksi vaikkapa suomeen. eikös tämä olekkaan sinun mielestäsi hyvä asia suomelle?
Eivät lähde koska valoinen rotu alistettiin nyt elättämään Eteläafrikan tumman väestön.
ai jaa, tämäpä uutta. että valkonaamat ne hikoilee etelä-afrikan timanttikaivoksilla ja kaivaa sieltä esiin miljoonien arvosta timatteja jotka ne sitten vie paikalliseen sossuun jotta musta voivat ryypätä ne?