Ketiapiini..

Olen 52kg kokoinen nuori tyttö.. Minulla olisi saatavilla 400mg ketipinoria ja 14kpl 400mg seroquel prolongia mutta riittääkö tuo yliannostus mihinkään..? Tahtoisin vaan pois..
20480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ei riitä. Ei ongelmat ole niin ylivoimaisia kuin sinusta nyt tuntuu. Minkä ikäinen olet ja onko sinulla ollut jo kauan epätoivoinen mieliala? Oletko saanut keskutella mieltä painavsita asioista. Mikä on saanut sinut noin epätoivoiseksi. Kerro meille anonyyminä.

Äänestä
  • No suljettuja osasto reissuja jne.. Paljonko pitäis olla tota seroquel prolongia lisää? Oon löytänyt ratkaisun miten pääsen oikeeseen maailmaan mistä muistan oikean elämäni eri todellisuudesta. Sinne kuulun ja lääkkeiden keinoin he haluavat minut sinne.

    Äänestä

Sitä ei voi koskaan etukäteen tietää. Suuristakin määristä voi jäädä henkiin ja pahimmassa tapauksessa vain vammautua ja sitten joutuu elämään samaa elämää entistä vaikeamapana.

Ketiapiinista monien grammojenkaan yliannostuksesta ei välttämättä kuole.

Kerrot olevasi nuori tyttö. Silloin ei varmasti kannata tehdä itsemurhaa. Minkään ikäisenä ei kannata tehdä, mutta esim. 50-vuotias, joka on koko ikänsä kärsinyt masennuksesta on ehkä jo ihan oikeutettu päätökseensä. Sinun elämäsi tulee muuttumaan vielä 100x ihan erilaiseksi, joten itsemurha on turha.

Itse tahdon tehdä itsarin tasaisin väliajoin, mutta en sitä koskaan tee. Isäni sen teki ja pilasi sillä monen muunkin elämän.

Mielummin itse kituu läheistensä vuoksi.

Ja ei elämä koskaan ole pelkkää kitumista. Lopeta kaikki inhottava tekeminen ja tee vain kaikkea mistä nautit! Syö jäätelöä, kävele ulkona, tee hyväntekeväisyyttä, nää ihmisiä joista pidät, hae apua!

Itse olin jo aika valmis tappamaan itseni viime syksynä ja sitten jo tammikuussa uhkuin niin suurta onnea, että en voinut kuin kauhulla ajatella, että hirveää, jos olisin tappanut itseni silloin syksyllä. Nyt taas masennus palasi. Ja nyt vain odotan taas, että tulee parempi kausi.

Aika parantaa haavat. Niin clichee kuin se onkin, niin se on tullut huomattua monta kertaa.

Odota vielä, voit sitten vanhempana tehdä sen itsarin, jos yhä olet sitä mieltä.

Äänestä
  • Juuri sanoin ei ole itsemurha se vaan ovi ja ratkaisun pääsy sinne mihin kuuluu mennä. Tämä paikka on vain jumitila josta kauan pitänyt päästä pois

    Äänestä

  • 11+14 kirjoitti:

    Juuri sanoin ei ole itsemurha se vaan ovi ja ratkaisun pääsy sinne mihin kuuluu mennä. Tämä paikka on vain jumitila josta kauan pitänyt päästä pois

    Ai horsmaa työntämään?


    Tuttuni muuten otti kunnon ketipinor-yliannostukset tuossa jokunen kuukausi sitten. Elossa on.

    Äänestä

  • 11+14 kirjoitti:

    Juuri sanoin ei ole itsemurha se vaan ovi ja ratkaisun pääsy sinne mihin kuuluu mennä. Tämä paikka on vain jumitila josta kauan pitänyt päästä pois

    Ei lääkkeillä ja yliannostuksilla mielenongelmia ratkaista. Olet jäänyt koukkuun ja ongelma taitaaolla sinulla riippuvuus. Myös aivot tuhoutuvat tuollaisella touhulla ja lopulla olet vain turta hengittävä muumio.
    Ei me tuollaista apua sinulle kannusteta.

    Äänestä

  • Ei hyvä ihminen... kirjoitti:

    Ei lääkkeillä ja yliannostuksilla mielenongelmia ratkaista. Olet jäänyt koukkuun ja ongelma taitaaolla sinulla riippuvuus. Myös aivot tuhoutuvat tuollaisella touhulla ja lopulla olet vain turta hengittävä muumio.
    Ei me tuollaista apua sinulle kannusteta.

    Riippuvuus? Ei todellakaan.. Olen luvatta myrkyt nämä jo lopettanut.. Mutta tiehen totuuden oveen yritän vain päästä kun muilla keinoilla epäonnistunut. He suosittelevat tätä mutta en saa kunnolla selvää.

    Äänestä

Mitä luultavasti käy jos 4g ottaa seroquel prolongia?

Äänestä

Mä olen joskus 4g vetäissyt prolongia päälle triptyleitä pari epilepsia lääkettä ja muutama nopeasti vaikuttava ketipinor ja lähdin ulos kun ei tuntunut .

Äänestä

Kossun kanssa kun nuo vetäiset ja paketti parasetamolia päälle niin kyllä lähtee. Jos ei henki niin taju ainakin. Parasetamoli kyllä sitte hajottaa munuaiset ja maksan, et pare ois olla tulematta enää tajuihinsa. Mieti vielä pari kertaa, onko lääkkeet se oikea tapa. Ja kohtahan tätä ketju poistetaankin. Jatkoja.

Äänestä
  • Taitaa alottaja olla sairaalassa kun ei mitään kuulu.

    Äänestä

Kerro anonyymisti syy täällä, että miksi aiot tehdä itsemurhan! Voidaan auttaa sua kirjottelemalla vastauksia tänne. Moni on samoissa ongelmissa ja täältä voi löytyä hetkelliseen piinaan apua!

Äänestä
  • Sillä se on avain että pääsen läpi toiseen maailmaan josta minulla on paloina vajaina muistoja. Sieltä tuleva läpi hyvä sekä paha (ei asettaa rajaa saisi niille kahdelle asialle) kertonut ohjannut merkkien mm. äänien ja eri näkyjen kautta. :) Olen siis tullut löytänyt totuuden. Tosin en onnistunut rajan ylityksessä. Kun pääsen sairaalasta osastoon ja sieltä kotiin täytyy kokeilla vahvemmin annoksin jos onnistaa silloin. En kestä olla minne en kuulu kun muistan oikeasti mutta ne nuistot katoaa kokoajan joten jos ei nopesti toimi niin liian myöhäistä ja olen jäämän tänne ikuisesti..

    Äänestä

  • 7+13 kirjoitti:

    Sillä se on avain että pääsen läpi toiseen maailmaan josta minulla on paloina vajaina muistoja. Sieltä tuleva läpi hyvä sekä paha (ei asettaa rajaa saisi niille kahdelle asialle) kertonut ohjannut merkkien mm. äänien ja eri näkyjen kautta. :) Olen siis tullut löytänyt totuuden. Tosin en onnistunut rajan ylityksessä. Kun pääsen sairaalasta osastoon ja sieltä kotiin täytyy kokeilla vahvemmin annoksin jos onnistaa silloin. En kestä olla minne en kuulu kun muistan oikeasti mutta ne nuistot katoaa kokoajan joten jos ei nopesti toimi niin liian myöhäistä ja olen jäämän tänne ikuisesti..

    Nyt varmaan hyvän puolena se on että neurolepti myrkyt minun osaltani sen taipaleen pienen kun joudun vielä aikaa viettämään ovat jätettävä pois sillä niitä väärinkäytin suurimmassaosaan. :)

    Äänestä

Öööö...siis mitä? Onko tämä jonkun käännöskoneen antia?

Äänestä

Ei kannata miettiä itsensä lopettamista

Äänestä
  • AP halus toiseen maailmaan niiden avulla

    Äänestä

  • Aloitus on 13 vuotta vanha. Et voi tietää mikä on henkilön nykyinen tilanne.

    Äänestä

Tasapaino hyvää viiniä ja lääkkeitä toimii🍷🍷🍷

https://youtu.be/rT9TaHXJlgI

Tämä ei ole maailman onnellisin maa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1+19 kirjoitti:

Olen 52kg kokoinen nuori tyttö.. Minulla olisi saatavilla 400mg ketipinoria ja 14kpl 400mg seroquel prolongia mutta riittääkö tuo yliannostus mihinkään..? Tahtoisin vaan pois..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu