Hei, olet isokokoinen mutta tykkäisit liikkua. Täällä yksi sellainen joka haluisi esim. ihan vaan kävellä. Mutta yksin niin tylsää... Löytyisikö täältä muita?? Vaikka useampikin jos vaikka yhdessä??? Esim. to iltaisin klo 17.00 kokoontuminen liikuntahallin edessä. Ja vähäjärvi kiertämään.
Liikkumaan
Liikkumaan 1
17341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Koitin tulla, mutta en mitenkään ehdi arkena klo 17.00
Liikkumaan 2 Sopisiko sinulle torstaisin myöhempi aika?
Sopii, paitsi ei tällä viikolla (juhannus). Klo 18.00 olis hyvä.
Seuraavalla viikolla sitten. Kello 18.oo
OK, liikuntatalon edessä.
Huomenna sitten nähdään?
Sorry, en päässyt. Toivottavasti et sinäkään mennyt, kun satoi niin kovin. Olin Tampereella, eikä ollut mahdollisuutta tulla nettiin.
Huh hyvä ettet ollut, meinaan en ois itekkään täånään päässyt... Just saavun kotosalle reissusta. Mutta jospa seuraavalla vkolla. ja jos joku muukin eksyis paikalle.
Hei uusivuosi pian käsillä. Joko nyt löytyis innokkaita pyöryköitä kävelemään??? Iltaisin. Ehdotuksia missä nähtäis. Miehet naiset mummot.... Ihan kuka vaan vaikka sit hoikemmat jotka ei halua laukata kovaa kyytiä tsemppareiksi.
Täällä yksi yksinäinen kävelijä, torstaina klo 17.00 voisi sopia.
Hienoa. Jos sit seuraavalla viikolla alotetaan?
Joo, torstaina 21.1. Nähdään liikuntatalon edessä.
Torstaille on luvattu 16 astetta pakkasta, olisiko tiistai parempi?
Huomenna siis. Mennään.
Eli tänään 19.1. klo 17.00 liikuntatalon edessä? Olen tulossa.
Tulin ja kävelin, yksin. Vähän harmittaa, kun jouduin vähän järjestelemään että ehdin. No, tulipa käveltyä.
"vaikka yhdessä???"
Tällaiset rasistiset katupartiot on kiellettyjä Suomessa, niiden suunnittelu ja siten siis ajatteleminenkin on ajatusrikos!