No hei. Missä nämä Kihniöläiset nyt kaikki on???
Missä on keskustelu palstat??? Huoltoasema kiinni sunnuntaisin.
Nytkö on kaikki tullut uskoon ja lopettanut yrittämisen???
Vai onko nyt saavutettu ihanne tila on tullut umpiperä??
Kihniö
12
4771
Vastaukset
- pläääääääääääääh
Eikö siel oo seteliautomaattia vai kaljaako pitäis saada pyhä aamuna?
- Kohveliako 3
No hei. Pitäiskös siellä olla raamattutunti??? Kuinkas kauan luulette
olevanne umpiperällä??? Oon määkin uskovaista sukua mut mää
joudun vastaan ihan itse. Mutta joku joka ei saa liikkeelle kuin plunssan niin sitä viedään sylissä paikasta toiseen. Ja hurraa huutosakki.
- Kaapin Ovi Aukes???
No ny ku tuloo se juhannus niin tuokaa ny niitä romaania laulaan
sinne Kihniöön. Näitten valkolaisten jollaamista ei viitsi kukaan kuunnella on meinaan sellaista etukäteen kehumista että oikein??
Hienoa solidaadisuutta et ny ovet aukenee meille? - kihulainen
Puhuuko edes itse kihniöläinen?! Tietääkö hän mistä puhuu, kun puhuu kihniöstä??
- voi.tulla.jytky
Kihniöläisille tulee kuntarahoituksessa kovat ajat jos
joku pakoloisista joudutaan lähettämään Ranskaan
tai Englantiin saamaan hoitoa trooppiseen sairauteensa.
Kunta vastaa koko ajan mamujensa terveydenhoitokuluista. - semu
voi.tulla.jytky kirjoitti:
Kihniöläisille tulee kuntarahoituksessa kovat ajat jos
joku pakoloisista joudutaan lähettämään Ranskaan
tai Englantiin saamaan hoitoa trooppiseen sairauteensa.
Kunta vastaa koko ajan mamujensa terveydenhoitokuluista.vähäkö oot pihalla..
- jottaa
Kyllä kunnalla rahaa on ja jos ei ole niin lainaavat. Kyllä näistä huolehditaan.
Ostihan ja pelasti kunta nämä yrittäjät jotka ei pystyneet halliaan pitämään ja
maksamaan itse. - PeräkamarinPertti
Mamut käy vaan kalassa. Olis kiva tutustua johonkin naismamuun ja tehdä siitä oikea suomineito kotitilalleni.
- semu
No tutustu ihmeessä, äläkä täällä vaan kirjoittele.
- huolehtiva
Nyt kaikki vapaaehtoiset opettamaan mamuille pyöräilyä, missä ja miten pyöräillään. Hommatkaa myös kypärät, ainakin lapsille. Miehet kulkevat tien täydeltä, eivätkä väistä. Myös silmät ja korvat auki, mitä liikuntasalilla tapahtuu näiden "meidän "tyttöjen kanssa, molemmille osapuolille ohjausta.
- heinävajassa
Tyttöjen kanssa kuuluukin poikien kulkea vai kuinka??? Kyllä ne kulki entisaikoinakin no joku tuli tiineeksi illan hämyssä sitten vaan naimisiin ja sillai siunattiin esiaviolliset suhteet. Uskossa olevista tuli moraalin vartioita.
- kahle
Uskonnot jyllää monella muulla paikkakunnalla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643900
- 663672
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1093525SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p642891- 732726
- 562251
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.541533Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411165Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171142Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1271138