TAMPEREEN YKKÖSJAKELUT

On se kyllä kumma kun ei toimi jakelu Hervannan Tieteenkadulla. Soitettu on monta kertaa ja valitettu. Taas jäi lauantain jakelu saamatta. Mikä tää Ykkösjakelu oikein on, kun ei toimi? Ketuttaa kun Tamperelainen ym. lehdet ja tarjousjutut kuuluu jakaa kaikille.
243055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Käy valittamassa Duo:n Hervannan Sanomien konttorilla. Luulisi heidän haluavan lehtensä tulevan jaetuksi.
Tuo kritiikkisi on kylläkin aiheellista. Itselläni samaisia kokemuksia, mutta kolmen viikon valittelun jälkeen sain taasen ilmaisjakeluja laatikkooni.

Äänestä

Ehkäpä jakajista on pulaa, sillä kuka tuota hommaa tekisi orjapalkalla.

Äänestä
  • Olen soitellut Ykkösjakeluun. Keväällä puhelimessa oli nainen joka kertoi että jakaja vaihtuu. Vähän aikaa jakelu toimikin. Nyt sitten taas ei. Soitin taas kerran ja nyt puhelimessa oli mieshenkilö joka vähät välitti puheestani. Ihme firma!?

    Äänestä

  • työtä sekin kirjoitti:

    Olen soitellut Ykkösjakeluun. Keväällä puhelimessa oli nainen joka kertoi että jakaja vaihtuu. Vähän aikaa jakelu toimikin. Nyt sitten taas ei. Soitin taas kerran ja nyt puhelimessa oli mieshenkilö joka vähät välitti puheestani. Ihme firma!?

    Miten saat soittamalla yht. Minä yritännyt soittaa 3 päivän aikana 13 kertaa ja vastataan että numeroon ei nyt juuri saada yhteyttä....että näin?

    Äänestä

Laita viesti Tamperelainen-lehden omaan jakeluhäiriö-ilmoituksiin. Se tepsi ainakin meillä. Lehti rupesi tulemaan heti. Aikaisemmin varmaan puolen vuoden ajan ilmoitin jakelufirmalle, mutta mitään ei tapahtunut.
Taitavat vaan Ykkösjakelut sun muut jakelufirmat kerätä rahat näiltä lehdiltä, eivätkä välitä höykäsen pöläystä, minne lehdet joutuvat.

Äänestä
  • Taas Tamperelainen jäi tulematta! Tuliko muille?

    Äänestä

  • tieteenkatu kirjoitti:

    Taas Tamperelainen jäi tulematta! Tuliko muille?

    Tuli vain gigantin ja jyskin mainos (asun lamminpäässä)

    Äänestä

  • tieteenkatu kirjoitti:

    Taas Tamperelainen jäi tulematta! Tuliko muille?

    Tamperelainen ei ilmesty kesälauantaisin ollenkaan...

    Äänestä

  • Niinpä jäi...onko taas rotaatiossa ongelmia?

    Äänestä

  • Olematonta ei jaeta kirjoitti:

    Tamperelainen ei ilmesty kesälauantaisin ollenkaan...

    Hei parlanonkadulle ei ole aikohin tullu hervannan sanomia.

    Äänestä

Ei tullut kuin Gigantin mainos lauantaina. Paikka Tammela.

Äänestä
  • Ja viime lauantaina ei tullut mitään.

    Äänestä

Ei ole tullut kahdeksaan vuoteen, eikä tule.
Ovessani lukee: EI KIITOS MAINOKSIA!
Säästyy jätepaperin pois kuljetuksessa n. 60 kg / vuosi = nyt 480 kg

Äänestä

Ei tullut lauantaina Ruotulaankaan lehteä.

Äänestä

Ilmestymispäivät
Lehti ilmestyy keskiviikkona ja viikonvaihteessa.
Poikkeukset:
Lehti ei ilmesty vkl 30.-31.3., vkl 22.-23.6. vkl 6.-7.7.,
vkl 13.-14.7., vkl 20.-21.7., vkl 27.-28.7., ke 25.12.
Lähde: lehtiyhtymä.fi/mediatiedot/tamperelainen

Äänestä

Miksi niitä roskia pitää saada kun kaikki on luettavissa netissä !?!

Äänestä

Ilmaisjakelu pitäsi kieltää lailla. Laittakooot kaupat internettiin mainoksensa Suomen kansalliskulta puu säästyy parempaan käytöön. (moni ei edes katso mainoksia)
Ilmaisjakelu änkee jokaiseen postiluukkuun 60kg/vuosi paperiksi muutettua puuta. Eikä se ole ilmaista, kerostalo jossa 50 asuntoa kuljettaa sitä pois jätteenä 3 000 kg vuodessa. Kun kaikki kustannutkset lasketaan kuluilla saisi auton vuodessa tai joka neljäsvuosi kaksion Tampereelta.

Äänestä

Lukeeko joku tollasta roskaa, jo on tylsää. Jakajat itekki huomaa mitä paskaa jakaa ni heittää kuormansa lehtilootaan.

Äänestä

Tulee kun muistaa Tamppikujalle Viimeviikolla tuli keskiviikona ja Lauantaina ja nyt ei taas tullut maksakaa niille jakajille että tekisivät työnsä

Äänestä

Miksi ei Lielahteen tule Tamperelaista.

Äänestä

Miksi Taperelainen ja Hervannan sanomat tulee joskus ja jouluna nyt tuli viime viikolla sitä ennen oli pariviikkoa väliä ja nyt ei taaskaan tullut te otatte kyllä rahat noilta lehdiltä mutta ette sitten toimikkaan niin kuin pitäisi Tamppikuja 4 A 11

Äänestä

Olen yrittänyt saada yhteyttä vaikka mitä kautta, mutta eihän se onnistu😬 tänne Ranta Tampellaan Koelaitoksenkadulle ei ole tullut ainuttakaan kertaa ...tämä on 2kk. vanha talo mutta siitä huolimatta eikö jakelu toimi tänne? Toivottavasti joku vastaa minulle että tiedän missä mennään 🤔

Äänestä
  • Minäpä vastaan, että mene Suomen Suoramainonta sivulle, klikkaa Yhteystiedot, ja Jakelupalaute.
    Laita palautetta menemään, ja liity samalla Jakelupaneeliin. Saat aina kerran viikossa sähköpostiisi kyselyn, mitä olisi pitänyt jakaa, ja onko ylipäätään jaettu.
    Olen jo vuosia ollut jakelupaneelissa itse, koska haluan Tamperelaisen, mainokset, ja esim. Nyssen tiedotelehden, yms.
    Meilläkin jakelu pätkii täällä itä-Tampereelle välillä, mutta ainoa konsti saada asia heille varmasti tietoon, on tuo jakelupaneeli. Silloin pystyvät myös tekemään asioille jotain.

    Äänestä

Mitä pitäisi tehdä? Näin on. kotiin i ei ole tullut ilmaisjakelupostia, kohta puoleen vuoteen.
Asun H ervannassa Vilppulanpolulla.
Olen yrittänyt tiedustella asiaa
, lehtiä ei vaan kuulu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


meidän talo kirjoitti:

On se kyllä kumma kun ei toimi jakelu Hervannan Tieteenkadulla. Soitettu on monta kertaa ja valitettu. Taas jäi lauantain jakelu saamatta. Mikä tää Ykkösjakelu oikein on, kun ei toimi? Ketuttaa kun Tamperelainen ym. lehdet ja tarjousjutut kuuluu jakaa kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu