Soittoaika lääkärille oli tänään. Samassa yhteydessä sovimme että syksyllä polille tulee aika jonka yhteydessä keskustellaan uusista hoitomuodoista.
Kohtaukset eivät ole siis hallinnassa, leikkaus ei ole mahdollinen, vagushermostimulaattori on asennettu jo muistaakseni 4 vuotta sitten.
Kyse ei ollut lääkehoidosta, sillä muistan että lääkäri on maininnut asiasta jo vuosi pari sitten mutta silloin hoito ei ollut vielä käytettävissä. Nyt mieltäni kovasti painaa mikä tämä uusi hoitomuoto mahtaisi olla, sattuuko kukaan tietämään?
Uusi hoitomuoto?
hermostunut1
1
106
Vastaukset
- Hugo.
Se on jonkinlainen sähköjohdatin, joka asennetaan käsittääkseni pään ihon alle. Tästä oli Tekniikan Maailmassa pieni juttu ja muistaakseni myös Hesarissa eilen. Rotilla ja elämillä kokeita on tehty onnistuneesti. Aikataulusta ihmisille en tiedä, että milloin niitä yleisesti aletaan käyttämään. Hesarin arttikkelista sain käsityksen, että ainakin yhdelle suomalaiselle jo asennetttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774582Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k122757- 1781815
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2611620- 1241510
- 1221367
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91317Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil731301- 761272
- 351006