TomTom Home 2 ja Windows 7 64bit

Mahtaakos Home 2 toimia 64bit windowsissa?

Asentuu ja käynnistyy kyllä, mutta jumii heti alkuunsa ja samaa päivitystäkin pyörittää jatkuvasti läpi.
3261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minulla on W7 64-b ja siinä TomTom Home2. Kaikki toimii; itse Home2, Tomppa GO630 ja niiden päivitykset ynnä muut.

Oletko kokeillut poistaa ja asentaa uudelleen. Et kertonut, yrititkö asentaa levykkeeltä vai netistä/resurssienhallinnasta!

Äänestä

TomTomin nettisivuilta haettu TomTomHOME2winlatest.exe Tuoteversio 2.9.5
Tosin kun home aseennuksen jälkeen avautuu, niin näyttää aloitussivulla versioksi 2.8 Jonkun ajan kuluttua ilmoittaa päivitystarpeesta -> on päivittävinään jotain, mutta tarkemmasta ei tietoa.

Äänestä

Toimii ainakin minulla ja juuri tullut 2.9 päivityskin toimii.

Tosin nurkissa on yksi Sonyn tietokone, mihin ei tahdo onnistua mikään päivitys, vaikka käyttiskin on jo asennettu uudelleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


GO 730 kirjoitti:

Mahtaakos Home 2 toimia 64bit windowsissa?

Asentuu ja käynnistyy kyllä, mutta jumii heti alkuunsa ja samaa päivitystäkin pyörittää jatkuvasti läpi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu