Danskebank

ei varmaankaan halua jatkossa uusia asiakkaita, kun konttoreiden sijainti tulee jatkossa olemaan tosi harvalla paikkakunnalla. Kuka viitsii lähteä esim. tilinavausasioissa 50 km:n päähän henkilöllisyyttään osoitamaan?
1122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kehuvat verkkopalvelujaan, mutta kuinkas käy nettiostosten jos ei halua pitää koneellaan javaohjelmistoa turvallisuussyistä. Ei onnistu ns. miniverkkopankilla puhumattakaan kännykkäpankilla. On Tanskan koodareilla vielä paljon töitä, että saadaan edes s-pankin tasolle verkkopankkipalvelut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harkittu juttu? kirjoitti:

ei varmaankaan halua jatkossa uusia asiakkaita, kun konttoreiden sijainti tulee jatkossa olemaan tosi harvalla paikkakunnalla. Kuka viitsii lähteä esim. tilinavausasioissa 50 km:n päähän henkilöllisyyttään osoitamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu