Halvimmalla Virosta juomat rullakossa

viinat rannalle

Mikä on tämän hetken halvin paikka ostaa viinat Virosta niin että ne saa rullakoilla Suomen puolen satamaan autoon lastattavaksi. Suuret juhlat tulossa ja pakettiautolla ajattelin hakea lonkut, oluet, siiderit ja väkevät. Tarkoitus mennä ilman autoa yli ja takaisin, ja tilata viinat Suomen puolen satamaan, josta ne viedään tullin ulkopuolella odottavaan pakuun. Miten onnistuu ja mihin rullakot palautetaan?

4

1498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei vaikeata
    • tumpeloo

      Eli käytännössä miten tuo PRE-ORDER noutaminen tapahtuu jalkamatkustajalla esim jos ostaa n.10ltk lonkeroa ja pari vodka laatikkoa ja irto pulloja niin onko ne valmiiksi pakattu rullakoihin/lavalle/kärryihin ja onko ulkona jokin paikka johon ne palautetaan.

    • Jbjaknt.gu
    • queued3

      Näköjään Tallink perii jotain ihme jalkamatkustajalisää jos tekee preorderin.

      Viking ei sellaisia peri. Jos ostat 250 eurolla juomia, niin tavara toimitetaan siististi häkkirullakkoon pakattuna autosi tai taksin viereen. Omaksi hommaksi jää siis menomatkalla sen tilauspaperin tekeminen ja maksaminen, ja paluumatkalla pääsee ensimmäisten joukossa (VIP-kohtelu) laivasta ulos ja sinun vastuullesi jää juomien nostelu kulkineesi uomeniin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4776
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2179
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1823
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      190
      1792
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      168
      1560
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      283
      1431
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      206
      1260
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      88
      1179
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      207
      1162
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1124
    Aihe