Unohda en milloinkaan

En voi sua unohtaa. Olet aina vain ajatuksissani. Kaipaan sua todella paljon. Anna anteeksi. Omapa on ongelmani. Älä "pelkää" en tee asiasta numeroa. Kukaan ei saa tietää. Ei nimiä,ei mitään. Hyvää ja rauhallista yötyötä... kai saan silti toivottaa :)
6193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Fopoopp999io. Sjjihkkkll. Kppoooöööööö. Hllolllpppp. Lkgjjhgg. Mjjhhkkll. EI. Mulla. Oikeesti. Mitään. Muuta. Asiaa. Enää. Sulle. Olekaan:

Äänestä

-eikös se ole silloin vain ongelman puolikas-

saat :)

Äänestä
  • Ihanasti kirjoitettu. Kiitos tuosta, kuka sitten oletkin :)

    Äänestä

Mä jään,..en hievahda tästä, en sun elämästä lähden minnekään..

Suo loukattu on...sun sydämes särjettiin, niin onneton oot, miten sua auttaisin, et päästä sun luo..et pettyä toista kertaa vois, vaik et tahtoiskaan kuiskaat >"mee nyt pois"..Mä jään,..

en hylkää sua milloinkaan..

http://www.youtube.com/watch?v=kDRw16ZWCvg

Äänestä
  • armoton M&T -fani?

    Äänestä

  • olet ilmeisesti kirjoitti:

    armoton M&T -fani?

    En, mutta hemmoilla on hyviä ja osuvia sanoituksia...Mietin tuossa yhtenä iltana mitä sitten, kun tämä kaksikko ei enää laula, kun matti ja teppo eivät enää keikkaile, eivätkä laula...ovat monta kymmentä vuotta olleet osa suomalaista kulttuuria. Se tulee olemaan aika käänne, kun yksi aikausi loppuu. Matti ja Teppo ovat suomalainen legenda :D

    Tykkään, eivät ole millään tavalla ärsyttäviä, kaikki biisit mahdottoman hyviä. Tykkään siitä, että kaikessa heidän sanoissaan on jokin positiivinen sanoma.

    Nykyajan biisien sanoitukset ovat täynnä kielteisyyttä, toisen mollaamista, kaikkea ankeaa parisuhderiitaa sun muuta ikävää...Matista ja Teposta tulee hyvälle tuulelle :)

    sen pituinen tämä satutarina :))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"outo" kirjoitti:

En voi sua unohtaa. Olet aina vain ajatuksissani. Kaipaan sua todella paljon. Anna anteeksi. Omapa on ongelmani. Älä "pelkää" en tee asiasta numeroa. Kukaan ei saa tietää. Ei nimiä,ei mitään. Hyvää ja rauhallista yötyötä... kai saan silti toivottaa :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu