tuntianasi

Moi. Jospa nyt minullekin vilkaisisit kesään? käykö?
Elämä on nyt sillä lailla, että työt on tehty, lapset on menneet maailmalle, ja erokin tuli aikoinaan käytyä läpi. Alkoholi ei maistu, eikä kapakat kiinnosta, mutta kaverin ottaisin jos vapaa sattuisi kohdalle, joten miltäpä näyttää? vai meneekö kukkia hoidellessataas kesäni?
3145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei

moi lahtelaista, eikös tuo tervehdys sieltä tule?
kiitos että laitoit niin selvän kysymyksen ja taustatietoa, ei tarvitse lähteä arvailemaan ja miettimään, voin tarttua tähän heti.

tarkoista ajoista en osaa puhua, mutta katsotaan muuten.
se kaveri näkyy aivan nenät vastakkain kanssasi, miehen takana on lapsi, heillä on hyvät ja lämpimät välit. mies käyttää hattuja ja päähineitä, se on hänen tapansa.

te tapaatte yleisessä paikassa, uskon että ulkosalla. onko teillä siellä lähistöllä mitään tapahtumia rannassa? onko laituritansseja tai konsertteja? liitän tähän järven ja yleisen tapahtuman. voi siellä tietysti kioski ja seurueitakin olla, niin tarkasti en voi nähdä. tai laiva, mikä on laiturissa.

mies on lähtenyt tuulettamaan itseään ja siellä te kohtaatte, on lämmin päivä. te olette kiinnostuneet samanhenkisestä lukemisesta ja teidän juttunne sopivat hyvin yhteen. eli kotiin ei tule kukaan hakemaan, tämän hattumiehen kohtaat ulkoilmassa. kukkia kannattaa kastella edelleen! :-D

t. Keskiyö

Äänestä
  • No sattuipa tuttu maisema, asun sataman tuntumassa, laivat huutelee ja juhlia rannassa piisaa. Käyn sielä puistopenkeillä katselemassa kesäisiä tapahtumia.
    Hattu päässä saattaa tulla kuuma, jos ei lippalakin puolelle kallistu. Nuori minulle taitaa olla, jos on lapsi sanan varsinaisessa merkityksessään, kun minulla niitä pieniä ei ole kuin mummon ominaisuudessa. Moi sanovat lapsenlapset, lienee tarttunut tervehdys heiltä minun sanavarastoon.
    Tottahan kukat tulee kasteltua etiäpäinkin, menee muuten rahat hukkaan, ja silmänilot. Hyvin sait tuntuman minulle, vieläkö kehtaa kysyä, pääsenkö jollekkin matkalle tänä kesänä, kun muina vuosina on kukkaro ollut sitä mieltä, että pysys nyt kotona vaan, sitten ensi vuonna mennään, joshyvin sattuu?
    Kiitos tuosta mukavasta kesäkatsauksesta sinulle.

    Äänestä

Tanssit on tanssittu, niin laitureilla kuin turuilla ja toreillakin, ei tänä kesänä hattumies osunut samoille paikoille kuin minä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


multasormi1 kirjoitti:

Moi. Jospa nyt minullekin vilkaisisit kesään? käykö?
Elämä on nyt sillä lailla, että työt on tehty, lapset on menneet maailmalle, ja erokin tuli aikoinaan käytyä läpi. Alkoholi ei maistu, eikä kapakat kiinnosta, mutta kaverin ottaisin jos vapaa sattuisi kohdalle, joten miltäpä näyttää? vai meneekö kukkia hoidellessataas kesäni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu