Minkälainen kaupunki Juankoski on?

helsinkitownboy

Hei olen nuorehko mies ja monen sattuman kautta tie vie myöhemmin tänä vuonna Juankoskelle. En tiedä kaupungista mitään. Varkaudessa olen käynyt. Juankoski ilmeisesti samankokoinen teollisuuskaupunki, joten tekemistä varmasti riittää. Mitä voin odottaa kaupungilta? Onko mitä erityispiirteitä? Olemme poikaystäväni kanssa hyvin urheilullisia. Millaiset liikuntamahdollisuudet kaupungissa on?

9

606

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eunukki ukki

      Liikunta mahollisuuet o huonot, tiällä on nii paljo väkkee että ee sovi liikkummaa.

      • Anonyymi

        Sammoo mieltä. Kesällä puru- ja talavella hiihtolavut ihan täännä. Ee mahu ennee sekkaa. Vituttaa tämä väen paljous.


    • tervetuloa2

      Hei! Rohkeasti tervetuloa Juankoskelle! Liikuntamahdollisuudet ovat hienot ympäri vuoden. Sisähalli, latuja, pururatoja, lenkkireittejä, paljon luontoa, vettä.. Hyvä kuntosali. Paljon liikuntakursseja myös. Toivottavasti viihdyt!

      T. entinen Juankoskelainen

    • Aborignaali

      Tervetulloo vuan jumalan ja pirun hylykemään perseläppeen. Pari riistohintasta kauppoo löötyy, kirkkokii on vielä pystyssä. Elintaso ee taho nousta, vaekka kaekki kuppoovat ja kaltoovat toesijaan parraansa mukkaan. Katteus on tuommosta savolaista hyvee keskitassoo. Kevväesin suap muatiloelta suoraan itusia ja mätiä pottuja. Ihan mukava paekka tämä on, ku vähän totuttelloo. Suattaa mierolainekii muuttua ihan samanlaeseks paekallisten kanssa, jos ei oo turhan nuuka.

    • hiyg

      Tää on nyysitty toisesta ketjusta..
      "Ajattelitko ensin käydä syömässä kiinalaisessa ravintolassa stten elokuviin katsomaan 3d elokuva sitten ehkä pelaamaan biljardia sitten muutama kalja kattoterassilla ja sitten naisia iskemään yökerhoon?? Sori ei onnistu täällä! "
      Siis miksi tänne joku edes haluaa?

    • rasvarässi

      Se onnii kovvoo hommoo kun kaks hommoo hommaa sammoo hommoo.

    • Juankoski minun mielestä on mukava paikka. Olen tuntenut paikan 50-vuotta, mutta täällä ei ole enää työpaikkoja teollisuudessa. Urheiluun voi löytyä paikkoja. Tervetuloa tänne tutustumaan. Olen eläkkeellä ja sen vuoksi olen hiukan sanaton kysymyksesi suhteen. Kannatta käydä
      katsomassa paikka, täällä on OK-taloja vuokrattavana. Itse olen urhelul-
      linen ja toisaalta harrastan tekniikan alojen opiskelua, matematiikka jne.
      Tämä on minun isäni koti paikka, jonka vuoksi muutin tänne noin kuukausi sitten. Olen hyvin tyytyväinen muiuttooni. En kyllä tunne
      täällä muita kuin nuoremman veljeni joka asuu isäni kotitilalla. terv.Lasse

    • Anonyymi

      Seon iso.

    • Anonyymi

      Ei muuta ku tervetulloo piäset het kartonkitehtaalle töehi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      229
      7653
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      45
      5110
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4792
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3458
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2025
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      30
      1910
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1839
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1687
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      37
      1629
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      149
      1386
    Aihe