peili vai ikkuna???

Heipä vaan. Kertokaapa mulle mitä näätte kun katsotte itteänne peilistä verrattuna ikkunan heijastukseen?
Kuulostaa tyhmältä, mutta mulla nää kaks antaa eri näkymän ja haluaisin tietää kumpi on oikea. Ja jos ikkunan heijastus on oikea niin kusessa ollaan.
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se riippuu ihan sairastajan päästä mitä se heijastuksissa näkee.
Mut jos mä nopeesti vilkasen itteeni kaupungilla vaikka jostain ikkunasta ni nään itteni sellasena millasena muut mut näkee (kai).
Sit taas jos toljotan itteeni peilistä ni nään vaan sen mitä anoreksia mulle tahtoo näyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sirpaleeksi kirjoitti:

Heipä vaan. Kertokaapa mulle mitä näätte kun katsotte itteänne peilistä verrattuna ikkunan heijastukseen?
Kuulostaa tyhmältä, mutta mulla nää kaks antaa eri näkymän ja haluaisin tietää kumpi on oikea. Ja jos ikkunan heijastus on oikea niin kusessa ollaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu