Idoli lipesi perussuomalaisien linjoille

"Björn Wahlroos: EU:n liittovaltio on pahin uhka Suomelle"

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194820499517/artikkeli/bjorn wahlroos eu n liittovaltio on pahin uhka suomelle.html
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan todella hullua, että EU:n byrokraatit Olli Rehn mukaan luettuna yrittää pitää EU.ta koossa ja maksattaa kunnolla asiansa hoitavilla mailla rilluttelumaiden vaihingot. On se kerrankin hyvä asia, että tuolta nallelta tulla paukahtaa sellaista asiaa, jota kannattaa miettiä. Timo Soinin puheisiin ei kukaan ole oikein luottanut, mutta tuon pankinjohtajan sanaan voisi luottaa. Niin hyvin hän on elämässään hoitanut raha-asioita ja voittoja vetänyt.

Suomessa on ollut kovin heiveröisen oloisia pääministereitä sitten Paavo Lipposen jälkeen. Matti Vanhanen valittiin pääministeriksi sattumalta ja vahingossa, kun Anneli Jäätteenmäelle kieroilujen jälkeen näytettiin kengän pohjaa. Toisella kaudellaan Matti Vanjasen aika meni naisten kanssa vehtaamiseen ja sanonko minkä vonkaamiseen. Mari Kiviniemi taas todella oli kokovartalopääministeri ja niiaava ja kaiken siunaava sellainen. Jyrki Katainen näyttää niin pikkuriikkiseltä pikkupojalta tuossa pääministerin roolissaan, vaikka möräkällä äänellä yrittääkin tuota asemaansa tuoda esille.

Jutta Urpilainekin on kohdannut kovaa vastarintaa, kun hän on yrittänyt pistää hanttiin EU:n kaiken siunaavalle politiikalle. Kotimaassammekin Jutta Urpilaista on syöty ja hänen työtään aliarvioitu ja mitätöidy. Nyt näyttää sille, että sijoittajille ei oisikaan pitänyt asettaa vastuita, kun Jutta Urpilainen pisti ne selkä seinää vasten. Jutta Urpilainen ei todella tuolla EU:ssa käynyt pelkästään juomassa kahvikupposta, vaan hän on joutunut vääntämään ja kääntämään ja läpi yön on neuvottelemaan EU:n byrokraattien kanssa. Monta kertaa on näyttänyt siltä, että tuolla Olli Rehnilläkin on ollut kovin hapan katse, kun Jutta Urpilainen on puolustanut meidän veronmaksajien etuja.

Äänestä

Björn Wahlroos ei luota Aleksander Stubbiin ja hänen Eurooppa-linjaansa. Onhan tullut meille kaikille selväksi se, että tuo Aleksander Stubbi esiintyy avokätisenä Suomen politiikkona ja valmis jakamaan veronmaksajiemme rahoja sen takia, koska häntä itseään kiinnostaa EU:ssa huippuvirka. Eli hänkin haluaa EU:n byrokraatiksi ja isolle palkalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


==== kirjoitti:

"Björn Wahlroos: EU:n liittovaltio on pahin uhka Suomelle"

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194820499517/artikkeli/bjorn wahlroos eu n liittovaltio on pahin uhka suomelle.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu