Taas Talaa sensuroidaan!

Miksi?

Svekosensori sensuroi jokaisen Talan avauksen, vaikka ne ovat asiallisia. Heikki on pakotettu vain kommentoimaan muita vauksia, MUTTA siihenkin svekosensori puuttuu.

Kova on paniikki svekotahoilla, kun kielivapauden asia etenee vauhdilla joka puolella!

12

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin.

      Sensuroijat osoittavat toiminnallaan, että he ovat hävinneet kielikeskustelun.

      No kerrankin ollaan svekojen kanssa samaa mieltä! ;)

      • gratis reklam

        Talas inlägg är rena rama reklam för hans olika skriverier och inget normalt inlägg.


    • Koska,.

      Hänellä on ruotsinkielinen sukunimi.

      • Ja myös etunimi on ruotsinkielinen. Tosi fiksu nainen!


      • Nainen?
        heikki_tala kirjoitti:

        Ja myös etunimi on ruotsinkielinen. Tosi fiksu nainen!

        Nainen?


    • Suomi24 on poistanut käytännössä kaikki aloittamani ketjut jo useiden vuosien ajan. Se kertoo, miten vaarallisena minua pidetään pakkoruotsittajien maailmassa.

      Olen nyt tehnyt 25 vuotta määrätietoista työtä Suomen tulevan kielilainsäädännön hyväksi. johon mainoa malli löytyy ihan tuosta vierestä, Ruotsista.

      Jos suomalaiset haluaisivat olla ilkeitä ja kostaa, niin malli otettaisiin kotimaasta - Ahvenanmaalta, ja alettaisiin noudattaa sikäläistä kielipoliittista mallia. Se olisi katastrofi suomenruotsalaisille, joten emmem sellaista halua, koska olemme valovuosia liberaalimpia kuin ruotsalaiset, ahnevanmaalaiset ja muut suomenruotsalaiset.

    • Soumen Kansa

      Tala on kingi. Tala on oikeassa. Liian oikeassa. Osuu ja arkaan paikkaan. Sen tämän palstan moderointi osoittaa.

      Kiitos Heikki Tala, että kaikesta päällesi suollettavasta paskasta huolimatta jaksat jatkaa. Suomen kansa kiittää.

      • vitsi vitsi

        Sulla on huumoria.


    • Outoa touhua?

      On täysin käsittämätöntä, että itse foorumin taholta boikotoidaan jonkun kansalaisen oikeutta sanoa mielipiteensä!

      Jos Tala veisi asian oikeuteen, voittaisi hän varmasti. Suomi24 velvoitettaisiin uhkasakon voimalla sallimaan Talan kirjoittelun tai sen pitäisi sulkea koko keskustelu-areena.

      MUTTA sehän olisi juuri svekotahojen suurin toive, eikä Tala sellaista palvelusta niille tee!

      • iuiuyvoiyo

        RKP ja RKP-henkiset ovat tämän pelleilyn takana. Siellä on vain päätetty (tai tultu neuroottisina siihen tulokseen), että pakkoruotsin kritisoiminen on suomenruotsalaisten olemassaolon kritisoimista, eli vihaamista - piste! - ja pääsyyllinen on Suomalaisuuden liitto Heikki Talan johdolla.

        Sano maaginen sana pakkoruotsi, niin jo on Ruotsalaisen kansanpuolueen propagandan imaissut suomenruotsalainen on poissa tolaltaan. "Älkää ajako meitä mereen, me ollaan suomalaisia!"

        Onko joku ajamassa? Ei. Eli miksi suomenruotsalaiset niin usein kokevat pakkoruotsikysymyksen heidän suomalaisuutensa kyseenalaistamisena ja uhitteluna heidän olemassaoloaan vastaan? Koska heillä on heikko kansallinen identiteetti ja itsetunto?

        Kissa pöydälle: juuri siitä luultavasti on kyse.


    • Hyvä sensori

      On todella hyvä että fenno-avaukset poistetaan. Varsinkin Talan avaukset ovat vastenmielisiä, joissa totuutta on vain nimeksi.

    • ,,,,,,,

      ,,,,,,,,,,,,,,,

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      512
      8739
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      136
      6010
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      350
      5075
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      60
      4684
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      86
      4283
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4003
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      178
      3862
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1808
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1364
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      929
    Aihe