Svekosensori sensuroi jokaisen Talan avauksen, vaikka ne ovat asiallisia. Heikki on pakotettu vain kommentoimaan muita vauksia, MUTTA siihenkin svekosensori puuttuu.
Kova on paniikki svekotahoilla, kun kielivapauden asia etenee vauhdilla joka puolella!
Taas Talaa sensuroidaan!
12
107
Vastaukset
- Niin.
Sensuroijat osoittavat toiminnallaan, että he ovat hävinneet kielikeskustelun.
No kerrankin ollaan svekojen kanssa samaa mieltä! ;)- gratis reklam
Talas inlägg är rena rama reklam för hans olika skriverier och inget normalt inlägg.
- Koska,.
Hänellä on ruotsinkielinen sukunimi.
- Nainen?
heikki_tala kirjoitti:
Ja myös etunimi on ruotsinkielinen. Tosi fiksu nainen!
Nainen?
Suomi24 on poistanut käytännössä kaikki aloittamani ketjut jo useiden vuosien ajan. Se kertoo, miten vaarallisena minua pidetään pakkoruotsittajien maailmassa.
Olen nyt tehnyt 25 vuotta määrätietoista työtä Suomen tulevan kielilainsäädännön hyväksi. johon mainoa malli löytyy ihan tuosta vierestä, Ruotsista.
Jos suomalaiset haluaisivat olla ilkeitä ja kostaa, niin malli otettaisiin kotimaasta - Ahvenanmaalta, ja alettaisiin noudattaa sikäläistä kielipoliittista mallia. Se olisi katastrofi suomenruotsalaisille, joten emmem sellaista halua, koska olemme valovuosia liberaalimpia kuin ruotsalaiset, ahnevanmaalaiset ja muut suomenruotsalaiset.- Soumen Kansa
Tala on kingi. Tala on oikeassa. Liian oikeassa. Osuu ja arkaan paikkaan. Sen tämän palstan moderointi osoittaa.
Kiitos Heikki Tala, että kaikesta päällesi suollettavasta paskasta huolimatta jaksat jatkaa. Suomen kansa kiittää.- vitsi vitsi
Sulla on huumoria.
- Outoa touhua?
On täysin käsittämätöntä, että itse foorumin taholta boikotoidaan jonkun kansalaisen oikeutta sanoa mielipiteensä!
Jos Tala veisi asian oikeuteen, voittaisi hän varmasti. Suomi24 velvoitettaisiin uhkasakon voimalla sallimaan Talan kirjoittelun tai sen pitäisi sulkea koko keskustelu-areena.
MUTTA sehän olisi juuri svekotahojen suurin toive, eikä Tala sellaista palvelusta niille tee!- iuiuyvoiyo
RKP ja RKP-henkiset ovat tämän pelleilyn takana. Siellä on vain päätetty (tai tultu neuroottisina siihen tulokseen), että pakkoruotsin kritisoiminen on suomenruotsalaisten olemassaolon kritisoimista, eli vihaamista - piste! - ja pääsyyllinen on Suomalaisuuden liitto Heikki Talan johdolla.
Sano maaginen sana pakkoruotsi, niin jo on Ruotsalaisen kansanpuolueen propagandan imaissut suomenruotsalainen on poissa tolaltaan. "Älkää ajako meitä mereen, me ollaan suomalaisia!"
Onko joku ajamassa? Ei. Eli miksi suomenruotsalaiset niin usein kokevat pakkoruotsikysymyksen heidän suomalaisuutensa kyseenalaistamisena ja uhitteluna heidän olemassaoloaan vastaan? Koska heillä on heikko kansallinen identiteetti ja itsetunto?
Kissa pöydälle: juuri siitä luultavasti on kyse.
- Hyvä sensori
On todella hyvä että fenno-avaukset poistetaan. Varsinkin Talan avaukset ovat vastenmielisiä, joissa totuutta on vain nimeksi.
- ,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot403470Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132858- 282544
- 422017
- 182001
- 571978
- 561871
- 581626
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101518- 171345