ja ihan hyvin menee. Oikeastaan joka päivä vaan paremmin ja paremmin.
Sotaa ei ole vielä pitkään aikaan voitettu, mutta silti on melkoinen voittajafiilis.
15. päivä ilman tupakkaa
6
749
Vastaukset
- milla
todella hienoa ja tsemppiä
- lopettanut
hieno homma
- Onnistuu
Hieno homma!! Nyt sun pitää hieman miettiä sitä, että miten pystyt olemaan lankeamatta röökiin siinä tapauksessa kun harmittaa jaa muuten vaan on sellanen olo että paskat väliä vaikka yhden vetäis. Ku oot miettiny tilanteen valmiiks, niin se on paljon helpompi kestää ilman röökiä. Ei voi muuta sanoo ku et tsemppiä sulle.
- Jartsa
Aika hyvin, minulla oli puolenvuoden vitutus lopettamisen jälkeen. Toistakymmentä vuotta olen ollut polttamatta ja aika vieraalta tuntuu ajatus tupakoinnista.
Silloin kun olin koukussa tupakaton elämä taas tuntui epätodelliselta, niinpä en lopettanutkaan silloin -92, vaan aloin lakkoon, jottei se tuntuisi niin lopulliselta. Lupasin itselleni, että olen lakossa eläkeikään saakka ja alan sitten taas polttamaan. - Vaari
Jatka vaan samaan tapaan. Jos olet nikkarimiehiä, niin kotosalla ollessa eräs hyvä konsti on vaikka vuoleminen. Jos kurjuus pakkaa päälle, niin ota kapula ja puukko käteen ja ala vuolla vaikka pikku-ukkoa kakaroille, omille tai vieraille. Mielenkiinto siirtyy silloin tupakasta askareeseen.
- Lilli
Moi! Onnitelut, ja paljon tseppiä. Kuulemma pari eka viikkoo pahimmat, saa nyt nähdä. Mä vietän täs kuudetta pv ilman tupukkia (12v polttanut, mutta en ketjussa), purkkaa on kulunut samoin karuskia (karat sais jäädä pois). Mut kyl me kestetään kuin miehet=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22718