jälkipeliä

onnikka

itse käsitän pitkän juoksun näin.esim.Plussa pelasi 100 E suoraa trioa 72/1 73/1 79/1 tuli huti.Pelattuna 72/1 73/1 33E 72/1 79/1 33E 73/1 79/1 33E KOLMESTA TUPLASTA OLISI PITÄNYT YKSI 73/1 79/1 YHT.KERROIN 4X33E=132-100=32E ELI 33%KATE SIPIN SIJASTA MIELESTÄNI KANNATTAISI SAHATA.TSEMPPIÄ PLUSSALLE./ONNIKKA.ei silti miinukselle jäin itsekkin 35 senttiä.Panos tällaisesta kassasta saisi olla kohteeseen korkeintaan 5 ekeä.

3

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pienet Panokset

      Tietenkään kukaan (ainakaan jollain tavalla järkipelurit) laita yhteen trioon koko kassaa.

      Itse esim. pelaan tällähetkellä Unibetin ja Expektin kautta kohteita singlenä ja koska veikalla on tupla/trio pakko.

      Veikan kertoimet saattavat olla suurempia joissain kohteissa. Silloin teen esim kahdesta singlenä pelatusta yhden tuplan, mutta pienemmällä panoksella, siltä varalta että molemmat osuu.

      Mutta jos toinen vain osuu ei kuitenkaan tule tappiota(ainakaan kaikki ei mene).

      En tietenkään menettele näin aina, mutta joskus. Kuitenkaan en koskaan laita kaikkea yhden kortin varaan, kuten ei kassani kaatunut eilen Tsekin mukana.

      PP

    • onnikka

      vielä pelimuodoista.pitäisikö sinqlelle tuplalle ym.olla kaikille oma kassa että näkisi mikä muoto kelläkin kannattaa."motto"rahat pois kuljeksimasta.

      • Pienet Panokset

        No singlet kiertää nopeammin esim jos oletus on että joka toinen ottelu on oikein niin lappujen osuma suhteet on singeissä 1/2, tuplissa 1/4 ja trioissa 1/8. Tästä heti näkee että singlet kiertää nopeimmin ja triot hitaiten.

        Kirjanpidolla kaikki selviää ja sieltä saa hyödyllistä tietoa.

        PP


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11407
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9770
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      143
      5537
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3784
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3740
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3625
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3378
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3173
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2783
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2573
    Aihe