Ajattelin kysäistä että kuinka tärkeä huolto tuo on? mitä tehdään ja niin pois päin. Kun oman Xsaran kohdalla tuo huolto olisi ajankohtainen mutta kun ei tuota rahaa niin kauhesti juuri tällä hetkellä ole, että kuinka pitkälle uskaltaa huoltoa venyttää. Öljyt on kyllä käyty hiljattain autoon vaihtamassa, että sen osan voi huollosta unohtaa ja jakopäänhihna on vaihdettu silloin 105 tkm kohdalla.
120 tkm huolto xsaraan?
Köyhä
62278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Katso tollo huoltokirjasta. Tää foorumi taitaa olla täynnä sokeita uusavuttomia kun kokoajan kysytään mitä huoltoihin kuuluu ja mitä maksaa.
kaikki selviää huoltokirjasta ja soittamalla huoltopaikkoihin.
No anteeksi nyt vaan kun kauheasti häiritsee. Pakko oli kuitenkin sinunkin vastata?
hohhoijjaa....
Kerroppa, "pappabetalar", mitä täällä sitten saa kysyä?
Niinpä niin, mutta ei riitaa haasteta vaan kysytään että olisiko tuo huolto vaikea tehdä itse? sanotaan että juurikaan kokemusta autoista ei ole, mutta jos osat kävisi vain liikkeestä ostamassa ja sitten loput tekisi itse?
..jonkinlainen huolto kantsii tehdä. Lahdessa on yksi Citikoihin erikoistunut korjaamo (huoltaa vain Citikkaa). Tekee hyvää jälkeä noin puoleen hintaan verrattuna Vehoon tms. Paikan nimi on Citikkakorjaamo Yli-Malmi. Kannattas kysellä sieltä, itse olen tyytyväinen asiakas.