Minulla on ASP-tili ja olen ajatellut ostavani kesämökin, mutta en haluaisi käyttää ASP-lainaani siihen. Lasketaanko kesämökki ensiasunnoksi eli menetänkö mahdollisuuteni ASP-lainaan, jos ostan kesämökin ennen asuntoa?
ASP-laina ja kesämökki
3
4955
Vastaukset
- Ddra
Sama kiinnostaisi meikäläistkin
- riippuumökistä
Kesämökki e ole asunto ellet pysty käyttämään sitä asuntona, eli olemaan kirjautuneena siihen. Jos kesämökki on taajamassa oleva talo se kelpaa varmaan asunnoksi, mutta jos se on haja-asutusalueella kesäläyttöön tarkoitettu pieni lautamökki ilman mukavuuksia se tuskn kelpaa pysyväksi asunnoksi.
- riippuumökistä
Kesämökki e ole asunto ellet pysty käyttämään sitä asuntona, eli olemaan kirjautuneena siinä. Jos kesämökki on taajamassa oleva talo se kelpaa varmaan asunnoksi, mutta jos se on haja-asutusalueella kesäläyttöön tarkoitettu pieni lautamökki ilman mukavuuksia se tuskn kelpaa pysyväksi asunnoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup665151Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1293757Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua483194Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652257Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4501964Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.771648- 631365
- 641306
- 2611107
- 471082