Näin teen aina

Nyt lähden Citikkaani lukemaan Aku Ankkaa. Tuli juuri postista uusi numero. Eläkeläisellä kun on aikaa....
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei. Tässä toinen eläkeläisvaari. Tuli juuri uusin Tuulilasi. Lähden tästä lukemaan sitä kakkosautooni -11 vuoden citikkaan joka toimii samalla ulkohuussina. Käyttöautona uusi Skoda Octavia Combi.

Äänestä

Pihassa 40-luvulta oleva tyylikäs Citroen, edelleen kunnossa. Vuosien varrella vaihdettu kerran pyyhkijät, muita vikoja ei ole ollut. Puola hävisi sota-aikaan, mutta neukut valtas sen takas.

Vessana on vahingossa ostettu uusi Toyota Avensis, ja pyttynä Skodan etuistuin naapurista, siihen kun tuli reikä istumisesta johtuen jo alle vuodessa.

Äänestä

Minä taas lähden Citikastani pitkän, mukavan ja levollisen ajomatkan jälkeen taloni kuistille lukemaan Scientific Americania, siemaillen samalla viilennykseksi ja rentoutukseksi kuuman työpäivän jälkeen pullollisen Laitilan Imperiaalia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaari 78V kirjoitti:

Nyt lähden Citikkaani lukemaan Aku Ankkaa. Tuli juuri postista uusi numero. Eläkeläisellä kun on aikaa....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu