"Meidän Demarien on luotava uudeksi maa, menkööt vain Kepulireppanat Tukiaistensa taa." tässä vähän neuvoja nyt "Uhoaville Kepulireppanoille": Kuten uutisista kuulimme, nyt nämä Kepulit alkavat jo toimia, kuten aikoinaan entiset Kepulaiset Lapuanliikkeen miehet. Ei muuta kuin "Hyrskyn myrskyn", ja sillä on yhteiskuntamme epäkohdat ja velat poispyyhkäisty.
Näin kaavailevat Pikku-Mauri, ja Iso Seppo Kiäriäinen, tyyliin, että nyt pannaan hyrskyn myrskyn, ja hajalle vaan koko Hallitus. Nyt olisikin Kataisen lyötävä "Hanskat tiskiin", ja olisi annettava nyt heti tilaisuus Kepun selvittää maamme vaikeudet.
Ei muuta kuin Hallitus hajalle ja uudet vaalit, niin silloin Suomi parka alkaisi vetää viimeisiään. Toivon todellakin, että nyt jos koskaan, olisi myöskin Timo Soinin porukalla aika näyttää mihin Suomen "Pientalonpoika" pystyy, kuten ennen Vennamonkin aikaan. Kun nämä kaksi puoluetta Kepu ja Timo Soinin puolue pistäisivät Suome3n asiat kuntoon, niin silloin alkaisi Suomalaisille uusi elämä, Jossa "Hunaja ja raha virtaisi meidän kaikkien Suomalaisten taskuihin.
Miten helppoa se olisikaan näitten Kepulaisten mielestä, ken elää hän näkee, tuon Suomen ilmiömäisen nousun Kepun ja Timo Soinin johtaessa maatamme. On täällä pohjolassa ainakin yksi mies joka silloin polvistuu nöyränä ja ristii kätensä, kuten ennen Saarijärven Paavo, kun Halla ei vienytkään hänen viljaansa. Odotetaanpa nyt ensi syksyyn, kun Hallituksen vaihdos totetuu, silloin Suomessa alkaa uusi aika ja se on sitä Hunajata, hunajata, hunajata, kuten eräässä viisussakin todetaan.
Näin kaavailevat Pikku-Mauri, ja Iso Seppo Kiäriäinen, tyyliin, että nyt pannaan hyrskyn myrskyn, ja hajalle vaan koko Hallitus. Nyt olisikin Kataisen lyötävä "Hanskat tiskiin", ja olisi annettava nyt heti tilaisuus Kepun selvittää maamme vaikeudet.
Ei muuta kuin Hallitus hajalle ja uudet vaalit, niin silloin Suomi parka alkaisi vetää viimeisiään. Toivon todellakin, että nyt jos koskaan, olisi myöskin Timo Soinin porukalla aika näyttää mihin Suomen "Pientalonpoika" pystyy, kuten ennen Vennamonkin aikaan. Kun nämä kaksi puoluetta Kepu ja Timo Soinin puolue pistäisivät Suome3n asiat kuntoon, niin silloin alkaisi Suomalaisille uusi elämä, Jossa "Hunaja ja raha virtaisi meidän kaikkien Suomalaisten taskuihin.
Miten helppoa se olisikaan näitten Kepulaisten mielestä, ken elää hän näkee, tuon Suomen ilmiömäisen nousun Kepun ja Timo Soinin johtaessa maatamme. On täällä pohjolassa ainakin yksi mies joka silloin polvistuu nöyränä ja ristii kätensä, kuten ennen Saarijärven Paavo, kun Halla ei vienytkään hänen viljaansa. Odotetaanpa nyt ensi syksyyn, kun Hallituksen vaihdos totetuu, silloin Suomessa alkaa uusi aika ja se on sitä Hunajata, hunajata, hunajata, kuten eräässä viisussakin todetaan.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Nythän on homo-ukki raivoissaan, kun jombe löysi uuden hellun Vantaalta.
Sinä olet jo niin vanha punikki, että piru pian hoitaa sinut pois ilmaa pilaamasta.Näin on näreet
Mikä pirun "Homoidiootti", sinä oikein olet.?? Sinä sama kaheli tulet aina minun avaukselleni hokemaan Kempeleen homosta. Sanon sinulle tässä ja nyt, minä en ole koskaan ollut tekemisissä sinunlaisesi Hom-Idiootin kanssa. Annankin sinulle hyvän neuvon, lakkaa seuraamasta minun avauksiani, tai muuten sinulle voi käydä hyvinkin köpelösti.
Minulla on nimittäin yhteyksiä Oulun poliisioimiin, joten alahan ottaa varoitukseni tosissasi, kyllä näin on näreet, Herraparatkoon. oN PALJON PAREMPI, JOS EI TULE AVAUKSEENI YHTÄKÄÄN VASTAUSTA TUO SINUN VASTAUKSESSI ON TÄYSIN pEESTÄ, KYLLÄ NÄIN ON MARJAT.
Älähän kääkkä pillastu tai Oulun "poliisioimet"toimittaa sinut piirille, Ja tämä on taivaan tosi???
Tuossa mielentilassa on vaarallista aloittaa juhannuksen vietto.
Lopputulos voipi olla kamala.Tulloopi päänkivistyskohtaus tai
"poliisioimat" kyörää sinut pahnoille rauhoittumaan.
Ja muori pahottaa mielensä.
Joten kaikesta huolimata, vietäppä tasanen juhannus!
ps. Tiesitkö, että laiton uhkaus on rangaistava teko?
No niin, huomenta vaan, te "Uljaat ja kaikkitietävät palstalaiset jotka olette vaivautuneet vastaamaan minulle. Tosin nuo vastauksenne eivät liity avaukseeni edes yhdelläkään prosentilla. Minun asia-avaukseni saa teidät "Kepulireppanat vihoissanne puhumaan ja kirjoittamaan ihan muusta kuin mitä minä tälläkin "Viisaalla avauksellani pyrin.
Teidän vastauksenne päätarkoitus on vain minun solvaamiseni, kyllähän minäkin vähän lakia tunnen. Jos Lakitupaan mennään, niin sielläkin takuuvarmasti todettaisiin, että teidän vastauksenne hyvät Kepuliukot, eivät koske missään mielessä minun avaustani.
Kyllähän minun on todettava, että onkin parempi minun pysyä pois tältä Kepupalstalta. Kepulaisilta en saa muuta kuin sitä samaa homottelua ja veetuilua, melkein joka vastauksessanne. Kyllä pitää teidä Kepulireppanoiden olla melkoisen sivistymätöntä porukkaa, kun ette voi asialliseen avaukseen vastata kuin minua Homoksi haukkumalla.
Lähdenkin kohta vaimoni kanssa Naapurivaaralle Juhannusjuhliin, kaksi vuotta ja mittariassa on vasta kolmekymmentä viisituhatta kilometriä, siis kunnolla sisäänajettu Pösöni, karjaisee kun painan kaasun pohjaan, ja pianhan tuo Naapurivaara onkin näköetäisyydellä.
En tiedä olemmeko vaimoni kanssa jo hiukan vanhoja kiertelemään noita huvikeskuksia, tulihan meille jo 82-vuotta täyteen. Mutta kun tuo "Nuori veri vetää vielä "Ihmisten ilmoille, ja kun terveyttäkin piisaa, niin mikäpä on reissatessa.
Hyvät Juhannukset kuitenkin teille tavallisille ihmisille, mutta nuo kepuhomostelijat pysykää tien syrjässä, että ette vaan jäisi Pösöni tönäisemäksi, olkoon tämä varoitukseni, teille "Paskanjauhajille, kyllä näin on näreet. Jumalaparatkoon.
Kyllä minä nyt taidan pitää muutaman kuukauden paussin, tällä Kepupalstalla,en jaksa tuota Paskanjauhantaa lukea, tiedoksi vain Uusi -Ukki Pohjanmaalta.
on tätä suomen taloutta luomassa ja hyvällä "menestyksellä".
Kansa köyhtyy, sairaanhoito ajetaan alas ja kunnat ahdinkoon.
Ja kukas siellä häärää mestarina, no demarit tietenkin.
Muistutukseksi vaan sinullekin mitä sitä vaalien
alla tulikaan suu vaahdossa luvatuksi;
http://www.youtube.com/watch?v=dgZGGRt_2II
Että tällaista peliä. Ja kansa maksaa!
No niin, vaalien allahan jokainen puolue lupaa sitä sun tätä, mutta nyt onkin Suomen tilanne niin vaikea, että se ei vielä ole koskaan niin vaikea ollut. Demarit läksivät Typeryyttään Kokoomuksen kelkkaan, nyt kun tuo EU-n tilanne on mikä se on, niin saa siinä nyt ihmetellä Demarien alhaisia kannatuslukemia.
Kuten sanoin, nyt olisi Demarien lähdettävä tästä Kataisen poppoosta ja annettava asiainhoito viisaille Kepulaisille. silloin näkisimme, miten Suomen talous lähtisi Kreikan tavoin "Syöksykierteeseen". Muistammehan miten Veikko Vennamo aikoinaan julisti, "Kyllä Suomen Kansa tietää", Tosiasiahan on se, että Suomen kansa ei tiedä Hepon paskaakaan miten asioita pitäisi hoitaa.
Ei tiennyt Vennamonkaan aikana, eikä tiedä nytkään, he uskovat vakaasti näitä Politiikan "pelimiehiä, kuten Pikku- Mauria, ja isoa Kiäriäistä, jotka nyt oppositiossa ollessaan soittavat suutansa kuin kansakoulu pojat. Kun itse olivat hallitusvastuussa eivät osanneet kuin ottaa Valtiolle velkaa velan päälle. Silloin Suomen kasa uskoi näihin "Poppaukkoihin, että hyvin menee , kukaan vaan ei maininnut, että Suomipoika velkaantui heidän hallituskautenaan niin raskaasti, että se velkatakka rasittaa vielä meidän lastenkin lapsia.
Tämä EU-n velkatakka taas johtuu muista syistä kuin Suomen hallituksen tekemisistä. Mutta nyt tuo Pekkarisen porukka todellakin huutaa suut vaahdossa, eroon EU-sta, vaikka hyvin tietävät, että se on täysin mahdotonta nyt erota.
Kirjoitan tätä juttuani , täältä Naapurivaaralta Syötiin juuri tuollainen Ylenpalttinen Juhannus-Ateria, kunpa vielä jaksaisi Illanvietossa panna jalalla koreasti, vielä en ole ottanut yhtäkään ryyppyä, ja siitähän vaimo tykkää. HyvääJuhannusta kaikille, ei Homoille.???
Varohan Ukkeli, että et saa siellä naapurivaaralla selkääsi, sielläpäin ollaan kovia maalaisliittolaisia jo vanhastaan. Voit vielä kännissä sanoa jotakin pahaa kepusta, ja siellä pohjolassa ei sellaista hyväksytä.
minä vaan siksi, että voi Pösösi jäädä sinne Poliisien huostaan kun et itse pysty sen selkäsaunasi jälkeen ajamaa. Onkohan näin näreet.?
Homo-kääkkä missään aavasaksalla ole. Lepositeissä empoilee piirillä. J.Perämetsä toimitti, kun homo-ukki alkoi hulluilemaan.
miettinyt, ovatko demarit todella niin tyhmiä kuin vaikuttaa.
Mutta kyllä ukki on vastaansanomattomasti osoittanut
että ovathan nuo.
Ja vielä paljon, ainakin ukki itse, tyhmempiä kuin kukaan
olisi osannut arvatakaan.
Ei suomen kansa pidä siitä, että sitä noin rankasti
kus-taan silmään kuten Urpilainen teki!
Edes kepulit ei pysty tuollaisiin temppuihin. Mutta eihän
ne olekaan tyhmiä.
Onhan se pirun kummaa, kun aina Kepuhallitusten aikaan kansamme velkaantuu niin pirusti. Silloin on aina Demarien tultava ja pelastettava kansamme konkurssitilasta.
Nyt on kyllä vähän toinen tilanne, ei Suomen Demarit Yksin pysty koko Euroopan velkataakkaa selvittämään. Täällä koto-Suomessa se on aina ollut mahdollista, kun Demarit ovat tarttuneet aina "Työnsyrjästä" kiinni, ja ovat jaksaneet raataa töitä kädet "Vereslihalla, ja siten on aina kuiville selvitty.
Nyt on vähän toisin kun pitää auttaa alämään, koko Euroopan maatalousväestö, no eihän Demaritkaan ihan kaikkea voi, eivätkä jaksa elättää, ja tämä jos mikä, on "Taivahan" tosi.
JK. En vieläkään ole ottanut ryypyn ryyppyä, taitaapa tulla "Kuiva" Juhannus vuosikymmeniin. Kyllähän se on vähän surullista katsoa selvin päin, kun nuo humalaiset "Örveltävät" , luulevat olevansa jopa herrasmiehiä.
Kysynkin vaimolta, enhän minä ole tuollainen humalassa. Vaimon suu meni hymyyn enkä saanut kunnon vastausta, mistähän johtunee.????? Huomenna Pösön nokka näyttää POulua kohti, kyllähän se koti silti on meille kaikille ihmisille paras paikka, nämä Hotellihommelit ovatkin sellaista Tekoasumista, kyllä näin on näreet.?
Kyllähän Urpilainen on sen velan ottanut. Ota joskus nuo punalasit silmiltäsi, Suomen demarit ei pysty kuin vaalivalheisiin. Oppositiokauden jälkeenkin hävisivät vaaleissa
Että sellaista porukkaa
Tässä on joka sana faktaa aina, kun Suomessa on ollut porvarihallitus vallassa maamme asiat on ajettu kuralle ja velkaannutettu valtiomme talous. Kyllä ehtivät lappasta velkaa neljässä vuodessa kymmeniä kymmeniä miljardeja ja nyt pitävät hirvetätä äläkkää tämän hallituksen 7 miljardin velan otosta. Niin kuin meille on monta kertaa päähän taottu, tuota velkaa tarvitaan juuri niiden päästösten töteuttamiseen, jotka tehtiin juuri kepulaisten hallitusvallan aikana. Ketkuja osaavat olla, hallituksen loppumetreillä tehdään sellaisia päätöksiä, jotka todella nielevät miljardeja ja kölin alta vedettävät totta kait luulevat, että tämä velka ei ole porvarihallituksesta johtuvaa.
SDP:llä ja Jutta Urpilaisella on ollut tiukka vaatimus, että valtion velan ottaminen on loputtava hinnalla millä hyvänsä ja tähän SDP:n linjaan luottaa viisaat ihmiset. Edellisen porvarihallituksen aikana elelimme rattoisaa rattopojan elämää ja tietty velkaa ottamalla. Jyrki Katainen hihkui porukolleen, että fantastista fantastista fantastista ja Matti Vanhanen vakuutteli meille änkyttäen, että velka se velka katoaa itsekseen. Ei tuo kotivelka näytä katoavan mihinkään ja sitä on joillakin porvariksi itsensä tuntevalla ruhtinaallisesti.
Näillä velalla elävillä on vielä edessä kohtalon hetket ja kaikki taas pistetään uuteen uskoon. Kölin alta vedettävä ei usko, ennen kuin tiukka paikka on edessä ja uskotut miehet määräävät ja hääräävät.
katekismuksen ensimmäinen käsky; Se on edellisen hallituksen vika.
Niin, tarkoitit varmaankin, että Kataisen hallitus on sitä Euroopan vekaa ottanut, ei Urpilainen pysty henkilökohtaisesti ottamaan valtiolle velkaa Yhtäkään egua, pitäisihän tuon sinunkin käsittää, jos nyt mitään mistään käsitätkään.
Sinulla on tuo päähänpinttymä, että Demarit on kaiken pahan alku ja juuri, tosiasiathan ovat , että Suomen Keskustapuolue on ajanut tämän yhteiskuntamme sellaiseen velkakierteeseen, että siinä nyt ei auta Pikku-Mauri Pekkarisen ripeät ylösnousutkaan, Eduskunnan kyselytunneillakaan.
Kyllä pitää ihmisen olla tosi sokea, jos ei näe, eikä usko mistä Suomen nykyinen alamäki johtuu. Ei tarvitse olla suurikaan Politiikan tuntija joka ei tajua , että nämä Euroopan Kreikat ja portukalit ovat pääsyyllisiä tähän nyt tulevaan lamaankin. Mutta tä'ällä sinäkin vain syyttelet Suomen Demareita nyt olevista oloista.
Tiedät kuitenkin hyvin, että nykyvaikeudet johtuvat yksinomaan EU-sta ja noista velkavaltioista, siellä on syöty enemmän kuin on tienattu. Niin tulin juuri kotiin Juhannusjuhlilta heti piti alkaa vastata sinullekin Jumalan ja Demarien mieliharmille, koska sinä haukut takuuvarmasti "Väärää puuta". Ole mieluummin ottamatta kantaa jos et muuhun pysty. Ota ne Vihreät Kepulasit silmiltäsi ja ala lukea muutakin lehteä kuin Maaseudun tulevaisuutta, kyllä näin on näreet, Jumalaparatkoon.
ovat kantaneet kymmeniä miljardeja suomalaisten veronmaksajien rahoja etelän marakateille ja kirkuvat saaneensa takuuksia koko rahalla.
Ei taida niin hullua ihmistä tästä maasta löytyä, joka uskoisi noita valheita. Ukki on ehkä poikkeus?
Mummot Vantaalla paskoo vaippoihinsa ja makaavat vuorokauden samoissa vaipoissa, kun ei ole varoja vaippoihin. Sellaista on tämä sosiaalidemokratia.
Taidat olla kova poika matkailemaan, kerro ensi kerralla etelässä matkaillessasi keksimäsi hellittelynimi suoraan näille "marakateille". Meillä täällä suomessa muuten elettiin luolissa ja syötiin jäkälää sekä määittiin älämölöä kun kreikassa luotiin filosofian, matematiikan ja mm.läkeieteen perusteita. Joten olisikohan keskustapuoleen sydänmaillakin aika opetella sivistyneeksi ja lopettaa muiden kutsuminen esim. "marakateiksi".
No niin, tulihan sieltä edes yksi ,Järkikirjoitus, muut ovatkin sitä kepulaista huu haata. Muuten tuosta Urpilaisesta sanoisin, miten onkaan nuori ja kaunis nainen "Kärsinyt Ministeriyydestään. Muistattehan kun Urpilainen esiintyi Verkkosukissaan niin Kepulit olivat saada "Hepulin", se nimittäin oli niin iso juttu Kepulaisille.
Nyt me näemme tosi huolestuneen Urpilaisen, joka on ottanut, koko Suomen velkaantumisen harteilleen.. Ei Kepuministerit koskaan huolta kantaneet mistään Tekemisistään, otettiin vain rutkasti velkaa velan päälle ja kehuttiin miten Suomessa menee hyvin.
Nyt on Urpilaisen ja Kataisen selvitettävä näiden "Rahanlainaajien " töppäilyt, ja kun vielä koko EU-kin huutaa rahaa rahaa, niin kyllähän siinä Urpilainenkin vanhenee ainakin viisi vuotta, aina yhden vuoden ajanjaksona, Kyllä näin on marjat.
Nyt tuli homo-kääkkä lähtö piirille. Noita hullun juttuja ei voi lukea kuin myötähäpeää tuntien. Jopa keikoilla nauretaan minulle sinun takiasi.
Urpilainen on yhtä tyhmä kuin tämä Kempeleen homo-ukki.
punikit ovat "läkeieteen" tohtoreita. Tietävät toisten asiat paremmin kuin asianomainen itse.
Mutta fakta on, että Urpilainen rahoittaa Kreikan marakattien riekkumisen kiviä viskomassa pitkin katuja.
Ja takuuksia on niin maarperkeleesti?
demarien taloustaitoihin?
Kerroppa sitten missä on STS pankki? Entä Elanto?
Tai punikkien omistamat rakennusfirmat?
Miksi sak irtisanoo ihmisiä vaikka nauttii miljoonien verottomista tuloista?
Ja mikä pahinta, miksi valtiontalous on AINA ajettu kiville
demarien ollessa vallassa?
Puhumattakkaan kääkän oman peltihallin konkasta..:)))))))
Mitä se tämä lento-ukki oikein höräjää? Taitaa olla kammarit melko kylminä kempeleen vaivaistalossa. Hiero ukki kaljuun heiluriisi mehiläisvahaa, se elvyttää verenkiertoa. Ei äärtä ei laitaa tämän kempeleen älykeijun kanssa taaskaan...
"Teidän on demarien uudeksi luotava maa, ja siksipä pakenette takuuksien sumuverhon taa. Ah Suomen kansa nyt arpasi lyö ja huomaa et demaripomot sun leipäsi syö."
on saanut kystä kyllin demarien petospolitiikasta!
Niitten valheita ei usko enään kuin ukki ja jombe
mutta niiltähän ovatkin ajatuselimet(kin) surkastuneet.
Homo-ukki on raivona, kun jombe on löytänyt uuden kenttäpatjan Vantaalta.
Okea sähköinsinööri kuuluu olevan. Ei siinä silloin vanha paperimies ja rakuuna mitään paina.
Kylläpäs Oulun ukki pisti taas parastaan ja tällaista tulitusta sitä on kaivattu ja pitkään täällä kepulaisten sontaluukkupalstalla. Kepulaiset työstävät sitä itteään joka reijästä ja jäljet haisevat. Kepulaisten jäljet myös haisevat heidän hallitusvastuunsa jälkeenkin - mitään ei tehty, kaikki mätäni käsiin. Järjestelivähän ne sentään niille maajusseille meidän kansallisista veronarkoistamme jos jonkinlaista tukimuotoa ja mileikuvitus oli näissä tukimuodoissa rajana. Risuistakin maksettiin metsien omistajille enemmän, kuin kullasta.
Risukasoja syntyi joka tienvarteen ja jos ei ollut teitä, kepulaiset rakensivat niitä pikavaudilla. Taisi tuo Vehviläinen liikenneministerinä jopa rahoittaa hiljaista rautatietäkin jossain itäkarjalan korvessa. Espoon ja Vantaan kehäratojen korjaamiseen ei kepulaiset antaneet lantin lanttia. Mauri Pekkarisen punakynä teki rumaa jälkeä, ei niin ei. Espoolaiset maksoivat Kehä I:n korjaustyön ja Vantaalaiset Kehä III-n korjautyöt. Autoliikenne molemmilla väylillä on aivan toist aluokkaa, kuin noilla risujen keräämisreiteillä.
Espoon punikki parkuu kurjuuttaan. Oikein sinulle mitäpä olet tyhmäksi punikiksi alkanut.