Aluksi olimme pojan kanssa vain kavereita, tai pikemminkin vielä randomeja, jotka vain puhuivat toisilleen. :D Sitten poika alkoi käyttäytyä sillä lailla, että siitä olisi voinut päätellä, että hän saattoi olla kiinnostunut minusta (saatan toki olla väärässä). Sitten aloin ajatella entistä enemmän tuota poikaa, ja huomasin olevani ihastunut.
Pian minulle tuli niin paljon menoa, ettemme nähneet enää pitkään aikaan. Vaikka sen jälkeen näinkin hänet joskus jossain kylällä, emme jutelleet. Olin tutustunut häneen kavereitteni kautta ja kuljimmekin aina porukassa, emme koskaan kahdestaan. Näin hänet usein toisten kavereidensa kanssa, joita en oikein tuntenut, joten en uskaltanut mennä juttelemaan.
Pian hän alkoi niistä minulle tuntemattomista kavereista viettää enemmän aikaa yhden tytön kanssa. Ihastukseni on vielä alaikäinen, vain pari kuukautta minua vanhempi. Tyttö jonka kanssa hän nykyään viettää paljon aikaa on täysi-ikäinen, muttei silti kovin montaa vuotta vanhempi. Onko yhtään mahdollista, että poika olisi vielä kiinnostunut minusta, vai onkohan hän kiinnostunut tästä toisesta tytöstä?
Minä, hän vai ei kumpikaan?
mustasukkainen_paska
0
133
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865381
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744719Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314670Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3702114- 971756
- 991627
- 2571507
- 3561222
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581054- 2001021