kuka sanelee kohtalon

http://keskustelu.suomi24.fi/node/11542913

Mitä on ennustaminen. Kuka päättää kohtalomme
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei

kohtalo on paljolti omissa käsissä, elämä on mahdollisuus ja oppikoulu. ihmisellä on energiaa ja oma tahto.
kuka sanelee kohtalon? se ylin voima tietenkin. hän on rakkaus.

mitä on ennustaminen? siitä on tuhansia käsitteitä, jokaisella omansa.

t. Keskiyö

Äänestä

Kommentoi aloitusta


shamaanin vaimo kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/node/11542913

Mitä on ennustaminen. Kuka päättää kohtalomme

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu